Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti paigad jõuavad Berliini improteatrite festivalile

13.03.2018 17:24

17.-25. märtsini 2018 toimub Berliinis rahvusvaheline improteatrite festival, milles astuvad üles impronäitlejad kõigist 28 Euroopa Liidu riigist. Tegemist on kõige laiahaardelisema impronäitlejate kohtumisega seni, mis pakub võimalust näha eri kultuuride esindajate loomingut nii omaette kui koosluses teistega. Esimese eestlasena Berliini improfestivali ajaloos astub lavale Rahel Otsa.

Festivali alateemaks on sel korral "Meie elud" ("Our lives") ning selle raames jõuavad lavale väga eripalgelised etendused. Kõigi riikide esindajad on osalenud ettevalmistusnädalatel, et luua kokku neli uut formaati, millest peegeldub elu nende kodustes kogukondades. Nagu improteatris ikka, sünnivad kõik etendused aga lõplikult publiku silme all ja mis täpselt juhtuma hakkab selgub alles etenduse käigus. Lisaks etendustele toimub ka kohtumisõhtu publikuga, kus tutvustatakse oma riigi kultuuritegelasi, keda need näitlejad oluliseks peavad. 

Eestit esindab festivalil Jaa !mproteatri juht ja Eesti rahvusvahelise improteatrite festivali Tilt peakorraldaja Rahel Otsa, kes ootab eesolevat sündmust põnevusega. "Eestis on improteatrit tehtud alles 2009. aastast ja võib arvata, et me oleme improkogemuse osas üks noorimaid teiste seas. Seega on suur au astuda üles impronäitlejate hulgas, kes seda kunsti on praktiseerinud kauem, kui sellega meie riigis tegeletudki on! Kuigi improteatri põhimõtted on kõikjal samad, kumavad eri riikide esindajate etendustest alati ka nende kultuuri mõjutused tugevalt läbi ning saab olema väga huvitav näha, kuidas see kõik üksteist laval mõjutama hakkab." Rahel osaleb muuhulgas etenduses, mis kannab nime "Meie elud: paigad" ("Our Lives: Places"), milles luuakse stseen ühest tema kirjeldatud paigast Eestis. Kokku on teda festivali jooksul võimalik laval näha kuuel korral. 

Berliini improfestivali on korraldatud 2001. aastast ning tegemist on Euroopa ühe suurima ja vanima improfestivaliga. Sellel aastal ette võetud suurprojekti õnnestumisele on õla alla pannud ka Euroopa Liidu Loov Euroopa programm ja Eesti Vabariigi Suursaatkond Berliinis. 

Lisainfot festivali enda kohta leiab siit: