Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti ooperilaulja Ain Anger avab Metropolitan Opera uue otseülekannete hooaja

09.09.2021 15:29

Auhindadega pärjatud Metropolitan Opera HD LIVE uue hooaja avaetenduseks 9. oktoobril 2021 on "Boris Godunov", kus Pimeni rollis astub üles Ain Anger, kelle jaoks on tegemist METi lavadebüüdiga. 
 
Oktoobri alguses Tallinna ja Viljandi kinodesse jõudev New Yorgi Metropolitan Opera (MET) 15. hooaeg toob vaatajateni 10 otseülekannet erakordsetest etendustest. Hooajale annab 9. oktoobril avapaugu parim "Boriss Godunovi" osatäitja Renè Pape, kes toob taas lavale oma vapustava osatäitmise suurte ambitsioonide ja nõrgestava paranoia küüsi sattunud piinatud tsaarina. Suursuguses lavastuses teeb oma Metropolitan Opera debüüdi ka Eesti ooperilaulja Ain Anger, kes astub üles munk Pimeni rollis.

Ain Anger lööb kaasa ka teises METi etenduses, märtsis esietenduvas "Jevgeni Oneginis", kuid hetkeseisuga sellest etendusest otseülekannet tulemas ei ole. 
 
Hooaja teise etendusena saavad huvilised näha Grammy võitnud jazzmuusiku ja helilooja Terence Blanchardi Charles M. Blow liigutava memuaari adaptsiooni "Lõõmav tuli suletud mu luudesse". Lavastuse dirigendiks on METi muusikaline juht Yannick Nézet-Séguin. Tegemist on esimese METi lavale jõudva ooperiga, millel on mustanahaline helilooja.

Detsembris etendub kaks ooperit, millest üks on kordusena näitamisele tulev "Võluflööt". Teiseks etenduseks on aga uusproduktsioon "Eurydike". Tõusev USA helilooja Matthew Aucoin toob selle klassikalise loo 21. sajandisse haarava uue versiooniga, mille libreto autoriks on MacArthuri "Genius Grant" autasuga pärjatud Sarah Ruhl.

Uue aasta esimeseks etenduseks on Massenet' võluv ooper "Tuhkatriinu". Lisaks saab kaasa elada ka järgnevatele ooperitele Verdi "Rigoletto" ja "Don Carlos", Puccini "Turandot", Straussi "Ariadne Naxosel" ning Donizetti "Lucia di Lammermoor". 

Hooaja lõpetab aga Austraalia helilooja Brett Deani "Hamlet". Kui teos 2017. aastal Glyndebourne Festivalil esilinastus, teatas The Guardian, et "Uued ooperilavastused ei kõla eriti tihti just väga hästi … Shakespeare pakub paljudele heliloojatele alati väljakutset, kuid mitte just kõik ei vääri tähelepanu. Deani "Hamlet" on aga ületanud kõik ootused". Selle erakordselt kõrgelt hinnatud lavastuse toob METi lavale Neil Armfield, kes lavastas ka 2017. esilinastuse.

Ülekannetesari MET: Live in HD on maailma suurim alternatiivsete kinoelamuste pakkuja müües oma esimese kümne hooaja jooksul 20 miljonit piletit. Sari toob otseülekanded rohkem kui 2000 kinosaali 70 riigis. Eestis näeb Forum Cinemas kinodes ooperiülekandeid alates 2008. aastast.  

Lisainfo MET hooaja ajakava ja etenduste kohta on saadaval: https://www.forumcinemas.ee/transmissions/opera