Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti nüüdistantsu esindajad osalevad Balti Tantsu Platvormiga suurimal rahvusvahelisel tantsumessil “International Tanzmesse NRW” Saksamaal Düsseldorfis

01.09.2022 09:50

Kaasaegse tantsu olulisimaid rahvusvahelisi sündmuseid Tanzmesse toimub biennaalina alates 1994. aastast ning toob tutvumiseks ja kontaktide loomiseks kokku produtsendid, koreograafid, artistid, mänedžerid, festivalide korraldajad ja teised tantsuvaldkonna professionaalid üle maailma. 2022. aasta mess toimub 31. augustist 3. septembrini, osalejaid ja külalisi on 45 riigist ning kokku esitleb end 86 tantsuorganisatsiooni, nende seas Sõltumatu Tantsu Lava, kes on Balti Tantsu Platvormi Eesti partner ja Eesti delegatsiooni koordinaator.

Balti Tantsu Platvorm on kolme Balti riigi tantsuorganisatsioonide Sõltumatu Tantsu Lava (STL, Eesti), Leedu Tantsuinfo Keskuse ja Läti Tantsuinfo Keskuse ühisalgatus 2018. aastast. Ühine platvorm loodi Balti riikide kaasaegse tantsu tutvustamiseks ja selle rahvusvahelise positsiooni tugevdamiseks.

Sõltumatu Tantsu Lava juhataja Triinu Aron rõhutab, et koos Balti Tantsu Platvormiga messil osalemine võimaldab näidata baltimaade tantsukunsti võimalusi ja potentsiaali uutest vaatenurkadest. "Mis eile tundus võimatu, on täna saanud uueks võimaluseks. Esimesed ühistegevused koos Läti ja Leedu kolleegidega on juba kiirendanud kaasaegse tantsu arengut Eestis ning suurendanud selle nähtavust mitte ainult riiklikul, vaid ka rahvusvahelisel tasandil,” ütleb Aron.

Tanzmessel Eesti delegatsiooni koosseisu kuuluvad STL, Kanuti Gildi SAAL, TantsuRUUM ja koreograafid Sveta Grigorjeva ning Üüve-Lydia Toompere.

Balti Tantsu Platvormi toetavad Põhjamaade Kultuurifond, Põhjamaade-Balti Mobiilsusprogramm, Balti Kultuurifond, Eesti Vabariigi kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Läti Vabariigi kultuuriministeerium, Läti Kultuurkapital, Leedu Kultuurinõukogu, Leedu Vabariigi kultuuriministeerium ja Vilniuse linnavalitsus.

Rohkem infot: www.balticdance.org ja www.tanzmesse.com

Pildil Triinu Aron. Foto: Aron Urb