Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Nuku- ja Noorsooteatris esietendub täiskasvanute nukulavastus Nikolai Gogoli “Mängurid”

29.03.2008 10:14

Laupäeval, 29. märtsil kell 18 toimub Eesti Nuku- ja Noorsooteatris erakordne esietendus, üle kümnendi jõuab lavale nukulavastus täiskasvanutele - Nikolai Gogoli "Mängurid". Sündmusele lisab kaalu seik, et tegemist on nukutehniliselt ühe keerukama ja mastaapsema lavastusega, mis siin teatris senini lavale toodud. "Mängurite" lavastamine on Eesti Nuku- ja Noorsooteatris juba kolm lavastust välja toonud Tšerkessia päritolu külalislavastaja Jevgeni Ibragimovi olulisim ning nukutehniliselt keerukaim töö. Lavastuse rahvusvahelisse töögruppi kuuluvad veel kunstnik Pavel Hubička ja valguskujundaja Martin Janiček Tšehhist ning muusikalised kujundajad Tatjana Aljošina ja Boris Kipnis Venemaalt. Lisaks Nuku- ja Noorsooteatri näitlejatele teevad kaasa külalisnukunäitlejad Venemaalt.

Järgmisel aastal 200. sünniaastapäeva tähistava vene kirjandusklassiku Nikolai Gogoli "Mängurid" jõuab Eestis teatrilavale esmakordselt. Elukutseliste kaardimängupetturite süngest ning halastamatust maailmast kõnelev näidend on üles ehitatud mitmekordsele petuskeemile. Tegevustik hakkab hargnema väikeses võõrastemajas, kus otsustab peatuda virtuoosne valemängur Ihharev. Kuidas saaks aga üks mängupettur käed rüpes istuda, kui võõrastemaja on võimalikke mänguohvreid täis? Nii meelitabki Ihharev kolm härrasmeest endaga kaarte mängima, lootes nende rahakukrud oma võltskaartide abil tühjendada. Kuid kas need härrased on ikka kohmakad kaardiladujad? Või ehk hoopis veelgi peenemad petturid? Nõnda saab alguse hoogne ning ootamatute süžeekäikudega topeltmäng, mis ulatub kaardilauast kaugemalegi. Lavastaja Jevgeni Ibragimovi sõnul püüab ta lugu avada võtmes, kus kirg hukutab inimese: "Hasartmäng teeb inimesest nuku - elava kuradi ja saatana. Kui mängukirg tungib inimese hinge, siis rikub see inimese. Momentaalselt." Lavastuse juurde kuulub ka eksklusiivne näitus Nikolai Gogoli elu ja loomingu varjatumaid seiku käsitlevate eksponaatidega ning etenduste vaheaegadel esineb ansambel "Tomahawk Brothers".

Osades Liivika Hanstin, Ingrid Isotamm, Vahur Keller, Anti Kobin, Toomas Kreen, Reet Loderaud, Venno Loosaar, Jevgeni Moiseenko, Laura Nõlvak, Riho Rosberg, Andres Roosileht, Pavel Šnjagin, Taavi Tõnisson ja Tarmo Männard, Tiina Tõnins ning Are Uder.

Anna-Liisa Õispuu
kirjandustoimetaja
+372 6679 518 +372
5021654 Eesti
Nuku- ja Noorsooteater Lai 1, Tallinn 10133
www.nukuteater.ee
www.noorsooteater.ee