Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Nuku- ja Noorsooteatris esietendub „Oskar ja Roosa Mamma“

03.05.2008 16:36

Laupäeval, 3. mail kell 18 esietendub Eesti Nuku- ja Noorsooteatri suures saalis Éric-Emmanuel Schmitt’i 2002. aastal kirjutatud jutustusel „Oscar et la dame rose“ põhinev nukulavastus „Oskar ja Roosa Mamma“.

Lavastus jutustab kurbtõsise loo kümneaastasest Oskarist, kes on väga haige - ta elab haiglas, sest põeb ravile allumatut verevähki. Poissi ümbritsevad täiskasvanud püüavad halva mängu juures head nägu teha. Ainus, kes julgeb tõe välja öelda, on haigete lastega vabatahtlikuna töötav vanaproua, keda Oskar Roosaks Mammaks kutsub.

Oskar saab Roosa Mammaga nii lähedaseks, nagu oleks viimane tema vanaema. Et leevendada poisi kurbust ja üksindust, soovitab Roosa Mamma tal kirjutada Jumalale. Koos alustavad nad ka omamoodi mängu, kus Oskar jälgib iga päeva ja mõtleb, et see päev kujutab endast kümmet aastat tema elust.

„Oskari ja Roosa Mamma“ lavastaja Jevgeni Ibragimov on Eesti Nuku- ja Noorsooteatris külalislavastajana veedetud aasta jooksul lavale toonud juba mitu kõrgetasemelist vanemale koolieale ning täiskasvanud publikule suunatud lavastust. Ibragimovi nukutehniliselt keerukates lavastustes, kus üht tegelast juhivad kaks või enam näitlejat, kaovad üleni musta riietatud nukuliigutajad täielikult lavapimedusse, tõstes seeläbi esile nuku kui võimsa sümbolkuju. Siberis Abakani teatris „Skazka“ lavastatud „Oskari ja Roosa Mamma“ eesti pälvis Ibragimov 2006. aastal Venemaa kõrgeima teatriauhinna Kuldne Mask.

Rahvusvahelise töögrupi loodud kammerliku lavastuse nukukunstnik on lavastaja Jevgeni Ibragimov, lavakujunduse autor Andres Josing, valguskujundajad Laurent Shiels (Prantsusmaa) ja Rainer Fogel, helikujundajad Pavel Šnjagin (Venemaa) ja Taisto Uuslail, tõlkija Margus Alver. Mängivad Liivika Hanstin, Rima Zainullina, Ingrid Isotamm, Dana Hroustova, Anti Kobin, Jevgeni Moiseenko, Pavel Šnjagin ja Taavi Tõnisson.

Lavastus ei ole soovitatav lastele alla 8 eluaasta.

Anna-Liisa Õispuu
kirjandustoimetaja
+372 6679 518
+372 5021654
Eesti Nuku- ja Noorsooteater
Lai 1, Tallinn 10133
www.nukuteater.ee
www.noorsooteater.ee