Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Nuku- ja Noorsooteater sai Disney’ muusikali “High School Musical” lavaletoomise õigused

02.09.2009 14:25

Pärast mitmeaastaseid läbirääkimisi Walt Disney Company`ga omandas Eesti Nuku- ja Noorsooteater eksklusiivõigused tuua siin regioonis lavale Disney' esimuusikal „High School Musical“ („Keskkoolimuusikal“).

Ülemaailmseks fenomeniks tõusnud muusikal on purustanud kõikvõimalikud edetabelite rekordid, saavutades tänaseks maailmas suurima muusikalifilmide kassa, mis ületab koguni „Mamma Mia“. Muusikali filmis mänginud peategelastest Zac Efronist ja Vanessa Hudgensist on saanud ülemaailmsed noorteiidolid.

„High School Musicali“ tähelend sai alguse 2006. aastal Disney' telekanalilt USA-s, jõudes sealt edasi kinolinale ja teatrilavadele. Kõigest paari aastaga on „High School Musicalist“ saanud üks võimsamaid noorte kaubamärke. Lisaks filmile, muusikalile ja kontserdisarjale on poeletid vallutanud lugematud tooted alates parfüümidest, lõpetades jalanõude ja riietega. 2010. aastal toob Disney välja juba muusikali 4. osa.

„High School Musicali“ soundtracki on saatnud rekordilised müüginumbrid, saavutades 2006. aastal USA plaadimüügi edetabelis esikoha. 2006. aastal võitis muusikal Emmy auhinna lapsesõbralikkuse eest.

Eesti Nuku- ja Noorsooteater kuulutab lähitulevikus välja casting'u peaosatäitjate leidmiseks; muusikali esietendus on planeeritud märtsikuusse 2010.


Anna-Liisa Õispuu
kirjandustoimetaja
tel: 6679518
Eesti Nuku- ja Noorsooteater
www.nukuteater.ee