Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Nuku- ja Noorsooteater ning Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool sõlmivad koostöölepingu

20.11.2009 16:53

Esmaspäeval, 23. novembril 2009 kirjutavad Eesti Nuku- ja Noorsooteater ning Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool alla koostöölepingule, mille raames hakatakse ühiste jõududega publiku ette tooma erinevaid muusikalisi lavaprojekte. Koostöö eesmärgiks on pakkuda noortele muusikutele praktilist lavakogemust oma erialadel ja tutvustada publikule noori tegijaid. Nuku- ja Noorsooteater on omalt poolt huvitatud noorte artistide kaasamisest oma noorsoolavastustesse.

Ühistöösoov on välja kasvanud Otsa kooli noorte muusikute menukatest kontsertidest juba mitmel Nuku- ja Noorsooteatri korraldataval Tallinn Treff Festivalil, kust sai alguse ka idee luua ühiste jõududega 90aastaseks saava Otsa kooli juubelit tähistav lavastus. Nii esietendubki 26. novembril Eesti muusikahariduse ajalugu käsitlev lavastus „Otsast alates“, kus astub üles
üle 70 Otsa kooli ja Eesti Nuku- ja Noorsooteatri noore näitleja ning muusiku.

Uuel aastal on aga järge on ootamas veelgi suurem ühine projekt – 2010. aasta märtsis Nuku- ja Noorsooteatris lavale jõudev maailmakuulus Walt Disney „Keskkoolimuusikal“, kus Otsa kooli noored osalevad nii peaosades, kooris kui orkestris.

Lepingu allkirjastamisele 23. novembril kell 15 Nukuteatri väikeses saalis järgneb pressikonverents. Näha saab ka katkendeid samal nädalal esietenduvast Otsa kooli juubelilavastusest, mille lavastaja on Reeda Toots, libretist Villu Kangur ja muusikajuht Siim Aimla.

Anna-Liisa Õispuu
kirjandustoimetaja
tel: 6679 518
Eesti Nuku- ja Noorsooteater