Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Nuku- ja Noorsooteater autasustas parimaid noori näitekirjanikke

27.03.2007 18:09

Eesti Nuku- ja Noorsooteater autasustas 24. märtsil näidendivõistluse PÖÖNING parimaid noori näitekirjanikke. Neljandat aastat korraldatav Pööning kogub laste ja noorte seas populaarsust, seekord saabus võistlusele rekordiliselt 60 tööd. Pööning toimus kolmes vanuserühmas: Põngerpööning (0-10 aastased), Gninööppööning (11-15 aastased) ja Tiippööning (16-22 aastased pöönijad).

Ühehäälselt otsustas žürii anda sel aastal välja ka Grand Prix ehk Tulipöönija tiitli, mis läks juba teist korda Kristiina Jalastole (Tallinn), seekord näidendi "Piiri" eest.

Parimaks Põngerpöönijaks osutus Kaisa Lepajõe (Tallinn) näidendiga "Tom imede riiulil". Põngerpööningu Põnevaim Kummitaja oli Andra Perv (Tallinn) näidendiga "Pööningusaladus", Tundlikem Sotsiaaltematiseerija oli Maarja Eliisabet Roosalu (Tallinn) näidendiga "Õunaaed".

Parima Gninööppöönija tiitli võitis Ringo Ramul (Rakvere) näidendiga "Kohvik Värdjad".

Tiippööningus osutus parimaks Grand Prix võitja Kristiina Jalasto näidend "Piiri", Teravaim Šokeerija oli Kristjan Laas (Tallinn) näidendiga "Supp", Positiivseima Sõnumeerija tiitli võitis Marite Butkaite (Tallinn) näidend "Elevant taskus ehk tegelikult oli Pegasus elevant".

Eelnevalt on Pööningu näidenditest publikuni jõudnud 2005. aasta Grand Prix võitja Kristiina Jalasto "Kui mind ei oleks, oleks maailm teine" Eesti Raadioteatris 2006. aastal. 1. märtsil 2007 esietendus Eesti Nuku- ja Noorsooteatris „Põlev Pööning”, mis tõi publikuni valiku kolme aasta parimatest Pööningu näidenditest: 10aastase Priit Põldma "Koerad", 16aastase Maili Lehtpuu "Koristajad" ja 20aastase Kristiina Jalasto "Kui mind ei oleks, oleks maailm teine".

Žürii liikmete sõnul oli IV Pööningu tase senistest Pööningutest kõrgeim, mistõttu on Eesti Nuku- ja Noorsooteatril plaanis veelgi parimate pöönijate näidendeid lavale tuua, lisaks on kavas välja anda Pööningu võidunäidendite kogumik.

IV Pööningu žüriisse kuulusid: Pööningu laureaat Priit Põldma, Ilona Martson ajakirjast Täheke, Triin Sinissaar Tallinna Linnateatrist, Virko Annus Eesti Raadioteatrist, Jaanika Tammaru ja Siim Sutt Eesti Nuku- ja Noorsooteatri noortestuudiost ning Vahur Keller (žürii esimees), Andres Dvinjaninov, Reeda Toots, Andres Roosileht, Taavi Tõnisson, Laura Nõlvak ja Anna-Liisa Õispuu Eesti Nuku- ja Noorsooteatrist.

Anna-Liisa Õispuu
kirjandustoimetaja
+372 6679 518
+372 5021654
Eesti Riiklik Nukuteater 
Lai 1, Tallinn 10133
www.nukuteater.ee
www.noorsooteater.ee