Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Nuku- ja Noorsooteater autasustas parimaid noori näitekirjanikke

24.03.2008 12:18

Eesti Nuku- ja Noorsooteater autasustas ülemaailmsel laste- ja noorteteatrite päeval, 20. märtsil Köismäe tornis näidendivõistluse PÖÖNING parimaid noori näitekirjanikke.

Juba viiendat aastat korraldatav näidendivõistlus toimus kolmes vanuserühmas: Põngerpööning (kuni 10-aastased), Gninööppööning (11-15-aastased) ja Tiippööning (16-22-aastased pöönijad). Sel aastal toimus Pööning koostöös heategevusprojektiga „KäsiKäes“, mille raames on välja antud noortele suunatud seksuaalkasvatuslik ja võimalikku riskikäitumist ennetav raamat ja DVD „Mina. Sina. Mina“. Nii oli noorimale vanuserühmale näidendivõistlus endiselt vabal teemal, kahte vanemat vanuserühma aga oodati kirjutama teemal „Mina. Sina. Seks. Meie“, mis põhineks noore autori või tema lähedastega juhtunul.

Vanima vanusegrupi võitjaks ehk Parimaks Tiiiippöönijaks pärjati 21-aastane Pille Lõhmus Tallinnast näidendiga „Kaardimaja“. Keskmise vanusegrupi võitjaks ehk Parimaks Gninööppöönijaks sai 15-aastane Piia Puuraid Jõgevamaalt näidendiga „Head tüdrukud on ju alati vait“. Lisaks andis žürii välja „Poole küpsisega naerutaja eripreemia“ noorimale osalejale, 4. klassi õpilasele Andra Pervile näidendi „Päkapikkudest piilujad“ eest ning „Sea monoloogi eripreemia“ varasematelgi aastatel Pööningu näidendivõistluselt preemiaid noppinud Priit Põldmale näidendi „Pargipingijutud ehk inimene pole siga“ eest. Inspireerivalt Naivistliku Visualiseerija aunimetuse sai Õie Tähtla näidendiga „Mina. Sina. Seks. Meie“, Anekdootliku Situatsioonikoomija tiitli sai Anneli Orgusaar näidendiga „Merhaba“, Neorealistlikuks Portreteerijaks nimetati varjunime Nele all kirjutanud noor kirjanik näidendiga „Liivakastis oli kõik lihtsam“ ning Johannes Kenk ja Priit Põldma näidendiga „Ootel“ tituleeriti Sõnamängulisteks Filosofeerijateks.

Näidendvõistlus Pööning on kasvatanud aasta aastalt osalejate arvu ja näidendite taset. Eelnevalt on võistlusnäidenditest publikuni jõudnud 2005. aasta grand prix võitja Kristiina Jalasto "Kui mind ei oleks, oleks maailm teine" Eesti Raadioteatris 2006. aastal. 2007. aastal jõudis Eesti Nuku- ja Noorsooteatris lavale „Põlev Pööning”, mis tõi vaatajateni valiku kolme aasta parimatest Pööningu näidenditest: 10aastase Priit Põldma „Koerad”, 16aastase Maili Lehtpuu „Koristajad” ja 20aastase Kristiina Jalasto "Kui mind ei oleks, oleks maailm teine". Neist Priit Põldma „Koerad“ osales eelmisel kuul edukalt Soomes Oulus noorteteatrite festivalil.

V Pööningu žüriisse kuulusid mitmekordne Pööningu peapreemia laureaat Kristiina Jalasto, Eesti Draamateatri dramaturg Ene Paaver ning Vahur Keller, Reeda Toots, Laura Nõlvak, Taavi Tõnisson, Andres Roosileht, Priit Hummel ja Kati Kuusemets Eesti Nuku- ja Noorsooteatrist.

Anna-Liisa Õispuu 
kirjandustoimetaja
+372 6679 518
+372 5021654
Eesti Nuku- ja Noorsooteater
Lai 1, Tallinn 10133
www.nukuteater.ee www.noorsooteater.ee