Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Nuku- ja Noorsooteater annab kümme külalisetendust Fääri saartel

20.09.2010 11:33

Jussikese seitse sõpraPühapäeval, 19. septembril asus Eesti Nuku- ja Noorsooteatri lavastuse „Jussikese seitse sõpra“ näitetrupp teele Fääri saarte suunas, et anda järgneva nelja päeva jooksul Fääri saarte pealinnas Tórshavni Linnateatris kümme külalisetendust.

Ligi 49 000 elanikuga Fääri saared kutsusid Eesti Nuku- ja Noorsooteatri külla, et tutvustada saarerahvale üht teist väikest rahvust – Eestimaad ja eesti kultuuri. Valik langes lastelavastusele „Jussikese seitse sõpra“, kus lavastaja Anne Türnpu ja kunstnik Rosita Raud on nukurõivaste kujunduses kasutanud ühe elemendina Eesti eri maakondade rahvarõivaid.

Jussikese osas astub üles Tarmo Männard, kes õppis spetsiaalselt selleks reisiks ära lavastuse teksti fääri keeles. Nii kuulevad fääri lapsed etendust nii oma emakeeles kui eesti keeles. Lisaks viivad Eesti Nuku- ja Noorsooteatri näitlejad läbi nukuteatri õpitubasid ning mängivad ühel korral lastele etendust ümber pööratud laval, nii et publik näeb, mis toimub sirmi taga. Saarerahva algatusel ilmus Fääri saartel külalisetenduse ajaks ka Silvi Väljali raamat „Jussikese seitse sõpra“ fääri keeles.

„Jussikese seitse sõpra“ esietendus 8. märtsil 2002. Lugu räägib Jussikesest, kes armastab hirmsasti pühapäevi. Ja nii ta asubki koos päikesega teele palumaks pühapäeva, et see iga päev tema juures oleks. Mängivad Tarmo Männard, Riho Rosberg, Tiina Tõnis, Ave Kaing-Kaabel, Janek Saareli, Toomas Kreen.
Eesti Nuku- ja Noorsooteater on andnud varemalt lavastusega „Jussikese seitse sõpra“ külalisetendusi Jaapanis ja Venemaal, mille jaoks õppis trupp samuti ära lavastuse teksti kohalikus keeles.

Mari Nurk
Avalike suhete juht
NUKU
Lai 1, 10133 Tallinn, Estonia
T (+372) 6679 542
M (+372) 56 635 570
E [email protected]
www.nuku.ee