Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Nuku- ja Noorsooteater alustab V Pööninguga

28.09.2007 18:35

Eesti Nuku- ja Noorsooteater kuulutab välja näidendivõistluse Pööning lastele ja noortele, mis toimub sel aastal juba viiendat korda. Noori näitekirjanikke oodatakse osalema kolmes vanuserühmas: põngerPööning (kuni 10aastased), gninööPPööning (11-15 aastased) ja tiiiiiPPPööning (16-22 aastased pöönijad).

Sel aastal toimub Pööning koostöös heategevusprojektiga "KäsiKäes", mille raames on välja antud noortele suunatud seksuaalkasvatuslik ja võimalikku riskikäitumist ennetav raamat ja DVD "MinaSinaMina". Nii on noorimale vanuserühmale näidendivõistlus endiselt vabal teemal, kahte vanemat vanuserühma aga oodatakse kirjutama teemal "Mina. Sina. Seks. Meie", mis põhineks noore autori või tema lähedastega juhtunul. Parimad näidendid kaasatakse Eesti Nuku- ja Noorsooteatri uude noortelavastusse.

Näidendid palutakse saata 31. detsembriks 2007 e-posti aadressile [email protected] . Lisainfo kodulehelt www.noorsooteater.ee.

Näidendvõistlus Pööning on kasvatanud aasta aastalt osalejate arvu ja näidendite taset. Eelnevalt on võistlusnäidenditest publikuni jõudnud 2005. aasta grand prix võitja Kristiina Jalasto "Kui mind ei oleks, oleks maailm teine" Eesti Raadioteatris 2006. aastal. Märtsis 2007 jõudis Eesti Nuku- ja Noorsooteatris lavale "Põlev Pööning", mis tõi vaatajateni valiku kolme aasta parimatest Pööningu näidenditest: 10aastase Priit Põldma "Koerad", 16aastase Maili Lehtpuu "Koristajad" ja 20aastase Kristiina Jalasto "Kui mind ei oleks, oleks maailm teine". 

Anna-Liisa Õispuu 
kirjandustoimetaja
+372 6679 518
+372 5021654
Eesti Nuku- ja Noorsooteater
Lai 1, Tallinn 10133
www.nukuteater.ee 
www.noorsooteater.ee