Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti-Norra koreograafide duo alustab Euroopa ringreisi Tallinnast

12.10.2015 13:20

Neljapäeval, 15. oktoobril alustab Eesti-Norra koreograafide duo Külli Roosna ja Kenneth Flak rahvusvahelist etenduste tuuri Tallinnast Vaba Lavalt. Sel sügisel toimuvad etendused lisaks Eestile veel Norra, Poola ja Ukraina tantsufestivalidel.

"Kõik Norras toimuvad festivalid on meile väga olulised. Coda on suurim kaasaegse tantsu festival Norras, mis kutsub esinema erinevaid kaasaegse tantsu suurmeistreid. Festival Barents ühendab Baltikumi ja Põhjamaade tantsutegijad. Piksel festival, mille fookus on multidistsiplinaarsel ja digitaalsel kunstil, laseb meil oma tööd näidata tavalisest erinevas kontekstis. Väga eriline on ringreisi viimane etendus Kiievis. Seal esitatav lavastus "The Wolf Project" tegeleb totalitaarse ideoloogia teemaatikaga ja resoneerub praegu tugevalt poliitilise olukorraga Ukrainas," räägib Pärnust pärit koreograaf Külli Roosna.

Ringreisi avaetenduse "Wild Places : : Mountain" meeskonna prooviperiood algas matkaga Norra mägedesse, kus kolm esinejat ja valguskunstnik süüvisid mägismaa esitatavatesse väljakutsetesse. Toorest loodusest saadud kogemused said lavastuse loomise aluseks. Lavale jõuab detailide- ja seosterikas koreograafia, muusika, visuaal ja valgus. Vastastikkuse sõltuvuse fenomeni võimendab interaktiivne tehnoloogia.

Rahvusvaheliselt aktiivsed koreograafid ja tantsijad Külli Roosna (Eesti) ja Kenneth Flak (Norra-Eesti) on teinud koostööd alates 2008. aastast. Nende tööde keskmes on tantsiva keha võimalused ja piirangud, mis on pidevas dialoogis digitaalse tehnoloogia ja erinevate diskursustega. Seekord on koos nendega laval ka tunnustatud Hollandi tantsija Thomas Falk.

Lavastuste ringreisid:

Wild Places : : Mountain
15.10 Vaba Lava, Tallinn, Eesti
20.,21.10 Coda festival, Bærum Kulturhus, Norra
5.11 Tantsufestival Barents, Hammerfest, Norra
9.11 Rahvusvaheline Tantsuteatrite festival, Lublin, Poola

Blood Music
19.11 Piksel festival, Bergen, Norra

The Wolf Project
29.11 Zelyonka Fest, Kiiev, Ukraina

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Sõltumatu Tantsu Lava, Vaba Lava, Norra Kultuuriministeerium, Hollandi Kultuuriministeerium.

Video: https://vimeo.com/128507116

Kontakt:
Külli Roosna,
telefon 56982094