Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Noorsooteatri Teatrihariduse päev 3. veebruaril

27.01.2021 13:02

Kolmapäeval, 3. veebruaril 2021 kell 13–17 toimub veebiülekandena Eesti Noorsooteatri Teatrihariduse päev, mis käsitleb põhiteemana teatri rolli noore inimese vaimses arengus.

Meie teatri inimeste kõrval toovad vestlustesse väärtuslikku lisa mitmed külalisesinejad ning tutvustatakse ka kevadpoolaasta uuslavastusi. Oodatud on koolide ja lasteaedade õpetajad, teised noortega töötavad inimesed, noored ise ja muidugi kõik teatrihuvilised. 
 
Veebiülekande jälgimiseks palume registreerida ennast statistika ja teatripiletite loosimise jaoks SIIN. Teatrimajas osalevad õpetajad, kes on ennast varakult registreerinud, kuid see võimalus sõltub valitsuse otsustest. Veebis jälgimiseks piiranguid ei ole. Täname Elisa Eestit abi eest veebiülekande korraldamisel. 
 
AJAKAVA: 

13:00 Veebiülekande algus. Eesti Noorsooteatri juht Joonas Tartu ja kunstiline juht Mirko Rajas
13:10 "Teises toas". Dokumentaallavastusest vestlevad lavastaja Mari-Liis Lill ja dramaturg Priit  Põldma
13:30 "Kõige all ja kohal on…". EMTA lavastajatudengite lühilavastuste kassetist räägivad lavastajad Erik Richard Salumäe ja Kalju Karl Kivi
13:40 "Miks me varastasime auto". Kaamerapõige proovisaali
13:50 PANEELDISKUSSIOON "Teater noore isiksuse kujundajana"
Moderaator Leino Rei juhtimisel osalevad vestluses Mari-Liis Lill, noorteportaali
Teeviit meeskonnaliige Maris Praats, noorteinfo ekspert Kaie Pranno Haridus- ja Noorteametist, Erik Richard Salumäe EMTA lavakunstikooli 30. lennust ja Rakvere Gümnaasiumi õpetaja Aili Teedla.
14:40–15:15 LÕUNAPAUS 
15:15 "Miks me varastasime auto". Ajakirjanik ja toimetaja Mari Klein küsib, lavastaja Mirko Rajas vastab.
15:35 NUKUTEATRIMUUSEUMI uudiseid nii virtuaaltöötoa ja -tundide kui ka uute näituste teemadel toob publikuni muuseumi juht Iti Niinemets.
16:00 Taavet Jansen räägib kunsti ja teaduse vahealal toimivast platvormist e⁻lektron, e⁻lektroni ja Noorsooteatri vahelistest koostööplaanidest ning teatri noorele vaatajale lähemale toomisest online-tööriistu kasutades.
16:25 Visuaalteatrifestivalist Tallinn Treff ja Balti visuaalteatri esitlusfestivalist räägib festivalide juht Leino Rei
17:00 Veebiülekande lõpp.
 
NB! Virtuaalkohtumiste kõrval ootab teatrisõpra Nukuteatrimuuseum – avatud ja elav nukuteatrimaailm.