Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Noorsooteatri kolleegipreemiate jagamisel võidutses “Plekktrumm”

17.04.2023 14:48

16. aprillil 2023 tähistati Eesti Noorsooteatris peoga teatri 71. sünnipäeva, jagati kolleegipreemiaid ning kuulutati välja publiku lemmik-uuslavastus ehk Puhas Kuld. Enamik auhinnasaajaid olid seotud veebruaris esietendunud lavastusega „Plekktrumm”.

Lipulaevaks ehk parimaks uuslavastuseks valisid Noorsooteatri töötajad Günter Grassi samanimelisel romaanil põhineva „Plekktrummi”, mille lavastas Taavi Tõnisson. Auhinda vastu võttes tänas lavastaja truppi ja kolleege, sõnades, et teatrit üksi ei tee. „Nii et see on teie auhind. Ja minu auhind natuke ka,” lõpetas Tõnisson tänukõne lõbusalt.

Maailma Meistri ehk parima kunstniku tiitli pälvis ülekaalukalt Rosita Raud „Plekktrummi” julge, köitva ja detailsekunstnikutöö eest. Ka näitlejapreemiad olid seotud „Plekktrummiga”: Pärli ehk parima naisnäitleja tiitli sai Steffi Pähn, keda kolleegide sõnul iseloomustab ausus, mis teeb temast hinnatud lavapartneri; Ladvaõunaks ehk parimaks meesnäitlejaks valiti Mart Müürisepp, kelle puhul tõsteti esile pühendumist ja hoolt ning jätkuvat võimet üllatada.

Parim loomemeeskonna liige ehk Loov Jõud on „Plekktrummi” helilooja ja -kujundaja, trupi külalisliige Markus Robam, kes läinud aastal pälvis sama preemia lavastuse "Sinel" heliloomingu eest. 

Ka publiku lemmik-uuslavastuse preemia ehk Puhas Kuld ja parima üllatuse/üllataja tiitel Pauk Luuavarrest läksid lavastusele „Plekktrumm”. Mitmed hääletanud tõstsid mõlemas kategoorias esile ka Tanel Jonase (Ugala teater) lavastust „Kõik ägedad asjad”.

Ülekaalukalt pälvis Halli Kardinali ehk parima etendust teenindava töötaja auhinna etenduse juht ja rekvisiitor Reet Loderaud. Osavnäpp ehk parim töökodade töötaja on nukumeister Annika Aedma, Töömesilane ehk parim korraldus-, administratiiv- ja loomeala töötaja on etendusteenistuse juht Airike Vipp. Majavaimuks ehk parimaks maja teenindavaks töötajaks hääletati teisel järjestikusel aastal kohvikuteenindaja Triinu Saaremägi.

Samuti tunnustati hooaja hõivatumaid näitlejaid, kelleks olid Kaisa Selde 116 etendusega ning Karl Sakrits 98 etendusega.

Varasemalt hooaja lõpus kolleegipreemiaid jaganud Noorsooteater pani tänavu aluse uuele traditsioonile siduda preemiate jagamine teatri sünnipäevaga kevadel, minnes niiviisi üle hooajaliselt preemiasüsteemilt aastapõhisele. Sestap oli selleaastases preemiahääletuses osalenud lavastuste nimekiri erandkorras tavapärasest mõnevõrra lühem.

Eesti Noorsooteatri kunstilise juhi Mirko Rajase sõnul annab teatri repertuaar põhjust rõõmustada. „Repertuaari üldpilt on hetkel rikkalik nii oma sisuliste teemade kui ka lavastusliigiliste otsingute poolest ja seda teed soovime edasi käia ja avastada. Rõõm on ka kõikide külaliste üle, kellega selle aasta jooksul kohtunud oleme, aga südame teeb soojaks ka teatri seest tulev loominguline erksus ja suur tegutsemistahe. Suur tänu vaatajatele, kes meie juurde oma tee leiavad ja oma kohaloluga Noorsooteatrit hoiavad,” sõnas Rajas. 

Pildil Eesti Noorsooteatri kolleegipreemiate laureaadid. Foto: Indrek Rammus