Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Noorsooteater tähistab 20. märtsil 70. sünnipäeva

10.03.2022 16:31

Eesti Noorsooteater tähistab teatri 70. sünnipäeva pühapäeval, 20. märtsil 2022 kolme etenduse, kohtumiste, ekskursioonidega ja üllatustega ning suurnäituse avanemisega Nukuteatrimuuseumis.

Teatri ametlikuks sünnipäevaks peetakse esimese uuslavastuse esietendust 23. märtsil 1952. Vastasutatud Eesti Vabariikliku Nukuteatri lavale jõudis siis Sergei Mihhalkovi nukunäidend "Ninatark jänku", mille lavastasid kahasse Raivo Kuremaa ja Ferdinand Veike. 

Pühapäeval, 20. märtsil 2022 avatakse rikkaliku ajaloo ning pidevalt uueneva teatri seitsmest aastakümnest Nukuteatrimuuseumis näitus "7×10. Teater Laia tänava nurgal", mis jääb osaks muuseumi püsiekspositsioonist. Pisematele külastajatele on Nukuteatri minevikku esitletud ka temaatiliste mängudega iga kümnendi kohta.

Päeva jooksul antakse kolm etendust: algusega kl 12 väikelastele Helle Laasi nukulavastus "Kodud" ja Mirko Rajase noortelavastus "Miks me varastasime auto". Kl 15 etendatakse Ferdinandi saali laval Otfried Preussleri koguperelavastust "Röövel Hotzenplotz" (lav. Mirko Rajas). Pärast etendusi on publikul võimalik kohtuda näitlejatega ning pärast "Miks me varastasime auto" etendust toimub vestlusring näitlejate ja lavastajaga, mida modereerib Minna Sild MTÜst Peaasi.

Eesti Noorsooteatri kauaaegne näitleja, kirjanik ja lavastaja Helle Laas jagab oma raamatutesse autogramme kl 13-13.45 Hendriku kohviku fuajees, valik raamatuid on samas ka müügis.

Ekskursioonid teatrimaja kulisside taha toimuvad algusega kl 13.30 ja kl 16. Esimest kahte ekskursiooni viivad läbi teatri raudvara Riho Tammert ja teatrijuht Joonas Tartu. Kl 16 algavaid ekskursioone juhivad näitleja Tiina Tõnis ja etendusteenistuse juht Hannele Känd. 

Üllatuste eest hoolitsevad Eesti Noorsooteatri Noortestuudio, tromboonimängija Jüri Leek ning teatri toetajad ja sponsorid.

Teatri sünnipäeva puhul maksavad 20.-23. märtsini piletid 70% tavahindadest ehk piletite soodustus on 30%. Müüki tulevad ka suvelavastuse "Hommikuvalgus" piletid. Sama päeva teatripileti omanikele on 20. märtsil Nukuteatrimuuseumi külastamine tasuta, kõigile teistele kehtib 20. märtsil 4-eurone sooduspilet.

Arvestades mitmeti keerukat aega, tähistab teater sünnipäeva ilma suure galapeo ja vastuvõtuta. Terve hooaja uuslavastused on valitud juubelile mõeldes ning publik on oodatud osa saama sünnipäevanädala etendustest, Nukuteatrimuuseumi näitustest ning 15. ja 16. märtsi õhtutel Ööülikooli avalikest salvestustest, kus arutatakse inimese elukaare neljast perioodist.

Eesti Noorsooteater on noore vaataja teater, mis otsib oma lavastustes kõnetava sisu ja vormi rikastavat dialoogi. Väljendusvahendite seas on olulisel kohal visuaalteater. Teatri juurde kuuluvad Nukuteatrimuuseum ja rahvusvaheline visuaalteatrifestival Tallinn Treff.