Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Noorsooteater ootab virtuaalkohtumistele lavataguses maailmas tegutsevate inimestega

10.03.2021 11:32

Eesti Noorsooteater kutsub teatrikuul kohtuma teatri lavataguses maailmas tegutsevate inimestega. Nukuteatrimuuseumi korraldatud virtuaalohtumised toimuvad neljal korral veebi vahendusel.
Teatrietendused on ja jäävad publiku ja näitlejate elavaks suhtluseks, mida virtuaalsega ei asenda, kuid teatrikuul on võimalik tutvuda selliste Eesti Noorsooteatris töötavate inimestega, kes tavaliselt publiku ette ei satu. 2021. aasta märtsis toimub neli virtuaalkohtumist, mida on oodatud vaatama-kuulama kõik teatri köögipoolest huvitunud. 
Iga lavastus sünnib hulga inimeste koostöös ja publik saalis tihti ei teagi, mida kõike taustajõud lõpptulemuse jaoks on teinud ja kes need inimesed on. Teatrimaailmas töötavatel inimestel on üpris erilised ja haruldased ametid, näiteks lavastust ettevalmistavad töötajad nagu nukumeister ja dekoraator või etendust teenindavad töötajad nagu helitehnik ja grimeerija. 
16. märtsil ootab huvilisi virtuaalkohtumisele nukutehnik-insener Mihkel Vooglaid, 19. märtsil grimeerija Aimi Etverk, 23. märtsil etenduse juht / inspitsient Airike Vipp ja 26. märtsil stsenograaf / teatrikunstnik Gerli Mägi
Et kohtumisel saaks esitada ka küsimusi ja suhelda, siis on kohtade arv piiratud ja kohtumisi vahendatakse eelregistreerimise alusel. Virtuaalkohtumised algavad kl 11 kestavad orienteeruvalt 45 minutit. Eelregistreerimine telefonil 6679542 või [email protected]
Nukuteatrimuuseum pakub gruppidele ka teisi virtuaalseid tegevusi.
Eesti Noorsooteatri repertuaarist leiab lavastusi nii väike- ja koolilastele kui ka noortele ja täiskasvanutele. Igalt vanuserühmalt loodab teater kaasamõtlemist ja -elamist ning avatud meelt. Teatri juurde kuuluvad Nukuteatrimuuseum, mis aitab käivitada kujutlusvõimet, ning rahvusvaheline visuaalteatrifestival Tallinn Treff, mis toob kohaliku teatrigurmaani ette muu maailma visuaalteatrilavastusi.