Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti näitlejad ja muusikud Poolas esiettekandele tulevas liturgilises draamas “Ludus Passionis”

28.03.2003 12:52

30. märtsil kell 20.00 tuleb Olsztyni katedraalis (Poola) esiettekandele XIII sajandi käsikirjast "Carmina Burana" pärinev liturgiline draama "Ludus Passionis" ehk Jeesuse Kristuse Kannatuslugu.
Rahvusvahelises lavastusprojektis osalevad ka muusikud ja näitlejad Eestist: Jeesuse osas Theatrumi näitleja Marius Peterson, Juuda osas Linnamuusikute juht Taivo Niitvägi. Kooris on kaastegevad veel Lii Tooming ja Andre Jaanimägi.

Lavastusprojekti eestvedajaks on Schola Teatru Wiejskiego Wegajty (Poola), kes käesoleva aasta jaanuaris käis ka Tallinnas ning esitas kaht liturgilist draamat.
Lavastaja on Wofgang Niklaus, kes on oma viimased kümmekond loomeaastat üksnes liturgilisele draamale pühendunud.
Käsikirja põhjal valminud rekonstruktsiooni autor ja üks muusikalisi juhte on ansambli "Organum" asutja ja juht, tunnustatud liturgilise muusika spetsialist Marcel Pérès Prantsusmaalt. Teiseks muusikajuhiks on korduvalt Eestiski kontserte andnud Marcin Bornus-Szczycinski.

Benediktbeureni kloostrist pärit "Carmina Burana" käsikiri on üldiselt tuntud läbi selles sisalduva rikkaliku ilmalike ja satiiriliste laulude valiku. Ometi on seal ka mitmeid vaimulikke teoste üleskirjutusi, muuhulgas kaks Kannatuslugu e. Passiooni.
Draama on kirja pandud XIII sajandil ning on üks väljapaistvamaid ja arenenumaid liturgilise draama näiteid. Samas on ka juba tuntavad esimesed müsteeriumi-teatrile omased jooned. Liturgiline tinglikus asendub kohati teatraalsusega, tekst ei sisalda üksnes pühakirja lauseid, muusikaline materjal ei koosne üksnes liturgiliste traditsiooni tsitaatidest.

Peale Poola esietendust toimuvad aprillikuus etendused Korsikal ja Sardiinias, augustis on "Ludus Passionis" taas Poolas, rahvusvahelisel varajase muusika festivalil "Meie juurte laulud" Jaroslawis.

Lähem info:
Marius Peterson
Tel: ( 48)604143406
marius@theatrum.ee