Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti näitekirjandus Soomes

10.01.2013 15:52

Festivali nimi on inspireeritud jahijumalanna Dianast ning sellest tulenevalt on festivalikorraldajad programmi otsinud parimad palad tänapäeva eesti-, soome- ja rootsikeelsest teatrist. Nelja päeva jooksul kantakse ette pea kakskümmend näidendit – toimuvad draamaslämmid, ettelugemised ning kohtumised autoritega.

Diana Drama Festival on Soome publiku jaoks ainukordne võimalus teada saada, mida huvitavat on teoksil tänapäeva Eesti näitekirjanduses. Festivali programm veebis: http://www.draamamaa.ee/events/diana-drama-festival-2013/  

Eesti Teatri Agentuur toob festivalile neli eesti kirjanikku: Martin Alguse, Valmar Kassi, Kadri Noormetsa ja Siim Nurkliku. Autorid astuvad mikrofoni ette neljapäeval ja reedel eriüritusel Drama Slam ning neil on aega 10 minutit, et eesti keeles ette lugeda enda poolt valitud katkend oma näidendist. Laupäeval toimuval „draamatunnil“ loetakse eesti autorite näidendikatkeid ette soome keeles ning pikemalt tuleb esitlemisele Piret Jaaksi uus näidend „Näha roosat elevanti“.

Teatriagentuuri juhataja Ott Karulin: "Soome nüüdisdramaturgiat lavastatakse Eestis päris palju, aga Eesti uue põlvkonna näitekirjanikke Soomes eriti ei tunta. Püüame seda olukorda muuta ning selle festivali ajaks on valminud viie näidendi tõlked soome keelde. Kuigi ootame eriti teatriprofessionaale, peaks kava huvi pakkuma igale teatrihuvilisele. Ei pea kartma, et keel takistuseks saab: kõik esitamisele tulevad tekstikatked on tõlgitud nii soome kui rootsi keelde."

Kõigil festivalipäevadel on avatud ka Eesti etenduskunste tutvustav teabelesila „draamamaa“, kus festivalikülalistel on võimalik soovi korral meelt lahutada ja jalgu puhata.

Festivali korraldavad Eesti Teatri Agentuur, Eesti Suursaatkond Soomes, Eesti Instituudi Soome esindus, Klockrike Teater ja agentuur Labbet, kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisateave:
Grete Ahtola
Eesti Instituudi juhataja Soomes
Tel. +358 (0) 50 4385331
grete.ahtola@estinst.ee