Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti näitekirjandus levib Tamperre

04.08.2014 17:52

Täna, 4. augustil 2014 algaval Põhjamaade suurimal teatrifestivalil „Tampere teatrisuvi“ (Tampereen teatterikesä) on eesti teater esindatud nelja lavastusega ja tutvustatakse uuemat eesti näitekirjandust.

Eesti Teatri Agentuur korraldatuna toimub neljapäeval, 7. augustil DramaSlam, kus katkendeid oma uusimatest näidendeist, mis võiks läbi lüüa nii Soome kui ka Põhjamaade teatrilavadel, loevad ette näitekirjanikud ise. Andri Luup esitab lõigu komöödiast "Tuvi", Paavo Piik katkendi koos Mari-Liis Lillega kirjutatud dokumentaalnäidendist "Varesele valu, harakale haigus" ja Andra Teede näidendivõistlusel preemia saanud draamast "Estoplast", mis jõuab eeloleval hooajal Vanemuise lavale. Martin Algus loeb katkendi samuti näidendivõistlusel premeeritud tekstist "Väävelmagnooliad", mis esietendub peagi PolygonTeatris.

Lisaks on kõigile festivalikülastajatele avatud interaktiivne draamamaa.ee teabe-lesila, kus soovijad võivad tubases atmosfääris saada ülevaate eesti etenduskunstidest: lavastustest, näidenditest, loojatest.

Põhjamaade suurimal ja vanimal teatrifestivalil mängitakse Teater NO99 lavastust "Suur õgimine", R.A.A.A.M-I "Tühermaad", Cabaret Rhizome`i "Mutanttantsu" ja Rakvere Teatri soome partneritega koostöös sündinud "Kööki". Kokku antakse üheksa etendust. Veel näidatakse Tamperes Teater NO99 lavastuse "Ühtne Eesti suurkogu" tausta avavat dokumentaalfilmi "Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?". Dokfilmi ja Rakvere teatri "Köögi" tänase esituse järel toimuvad publikuarutelud.

Eesti Tampere-programm, mis kannab seal alapealkirja Case Viro, lõpeb reede õhtul Vaiko Epliku kontserdiga. Tampere teatrifestival lõpeb pühapäeval.

Rohkem infot SIIT:
Tampere teatrisuve kodulehekülg.

draamamaa.ee üritusi toetavad Eesti Saatkond Helsingis, Euroopa Regionaalarengu Fond ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.