Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimub konverents saksakeelsest teatrist

01.06.2023 16:21

2. ja 3. juunil 2023 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikooli raames rahvusvaheline konverents "30 aastat Thalia Germanicat. Saksakeelne teater välismaal interdistsiplinaarsest ja transnatsionaalsest vaatepunktist".

1993. aasta suvel, 30 aastat tagasi, asutati Tallinnas ja Tartus saksakeelse teatri välismaal uurijate ühendus Thalia Germanica. Tänaseks on ühendus korraldanud mitmeid konverentse ja andnud välja 16 artiklikogumikku saksa ja inglise keeles.

Seekordne konverents leiab aset koostöös Cluj Napoca Ülikooliga (Rumeenia). Osalejaid on Saksamaalt, Austriast, Rumeeniast, Tšehhist, Ungarist, Poolast, Suurbritanniast, Lätist, Leedust ja Eestist. Eesti teadlastest esinevad konverentsil Reet Bender, Tiina-Erika Friedenthal (Tartu Ülikool), Kairit Kaur (Tartu Ülikool, Tallinna Ülikooli Akadeemiline Raamatukogu), samuti EMTA õppejõud Kristel Pappel, Madli Pesti ja Harry Liivrand. Konverentsi teisel päeval on ette nähtud ka diskussioon teemal, kuidas edendada saksa teatri (ja laiemalt saksa kultuuri) uurimist.

Konverentsi kava leiab siit.

Pildil Tallinna Saksa teatri hoone 19. sajandil. Foto: pressimaterjal / ERR