Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kaitstakse doktoritööd VR-näidendi kirjutamisest

06.10.2023 11:35

Ana Victoria Falcon Araujo kaitseb 24. oktoobril 2023 kell 14.30 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ruumis A-207 filosoofiadoktori (teater) kraadi taotlemiseks tööd "Drafting the VR Play: Exploring Extended Reality Theater to Propose a Method for Virtual Reality Playwriting" ("Kuidas kirjutada VR-näidendit: uurimus laiendatud reaalsuse teatrist eesmärgiga luua näidendikirjutamise meetod virtuaalreaalsuse jaoks").

Töö juhendajad on Madli Pesti (PhD, EMTA) ja Marion Jõepera (PhD) ning oponent Ágnes Karolina Bakk (Dr. phil., Moholy-Nagy University of Art and Design).

Loovuurimus "Drafting the VR-play: Exploring Extended Reality Theatre to Propose a Method for Virtual Reality Playwriting" ("Kuidas kirjutada VR-näidendit: uurimus laiendatud reaalsuse teatrist eesmärgiga luua näidendikirjutamise meetod virtuaalreaalsuse jaoks") on kirjutatud doktorikraadi taotlemiseks Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktoriõppe loomingulises harus. Uurimistöö vastab küsimusele, kuidas kirjanikud saaksid luua näidendeid, mis on mõeldud lavastamiseks (osaliselt) virtuaalreaalsuses. Virtuaalreaalsus ehk VR on arvutiga loodud interaktiivne meedium, mis tekitab kasutajale kohalolekutunde virtuaalruumis.

Töö eesmärk on aidata näitekirjanikel luua laiendatud reaalsuse (XR) ja virtuaalreaalsuse (VR) näidendeid ja stsenaariume. Sellest lähtuvalt uuritakse väitekirjas VR-näidendi mõistet. VR-näidend on ka põhiline dokument, mida tõlgendavad lavastaja ja tema meeskond lavastuse loomisel. See annab raamistiku teistele VR-näidendi lavastamisega seotud loovdokumentidele.

Doktoritööga on võimalik tutvuda SIIN ning trükisena EMTA raamatukogus.

Pildil Ana Victoria Falcon Araujo.