Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti liitus kaasaegse nukuteatri veebiplatvormiga

11.04.2022 15:45

Möödunud, 2021. aastal lõid Sloveenia, Leedu, Horvaatia ja Šotimaa nukuteatrite esindajad kaasaegset nukuteatrit käsitleva veebiplatvormi:  https://www.contemppuppetry.eu/, kus on esindatud ka teised visuaalteatri liigid nagu objekti-, materjali-, maski-, füüsiline, multimeedia- ja digitaalteater.

Nüüdseks on algatusega liitunud ka Eesti, Serbia, Prantsusmaa ja Slovakkia. Platvormil on ingliskeelne rahvusvaheline lehekülg, mis koondab kokku olulisemad sündmused, kajastused ja publikatsioonid rahvusvahelisel tasandil. Selle kõrval on igal liikmesriigil ka omakeelne lehekülg, kus leitav sissevaade koduriigi kaasaegse nukuteatri areenil toimuvale.  

See on oluline samm nii vaatajatele kui teatritegijatele, et hoida end kursis valdkonna arenguga ning annab kriitikutele ja teatriteadlastele võimaluse rahvusvaheliseks väljundiks. Eesti lehte haldab Eesti Noorsooteater, kuid kaastöid oodatakse kõigilt Eesti visuaalteatri valdkonnas tegutsejatelt. Ettepanekuid avaldamissooviga ootab Eesti Noorsooteatri kirjandustoimetaja Helena Läks meiliaadressil [email protected].

Eesti Noorsooteater on noore vaataja teater, mis otsib oma lavastustes kõnetava sisu ja vormi rikastavat dialoogi. Väljendusvahendite seas on olulisel kohal visuaalteater. Teatri juurde kuuluvad Nukuteatrimuuseum ja rahvusvaheline visuaalteatrifestival Tallinn Treff. Koos Läti ja Leedu teatritega on ellu kutsutud Balti visuaalteatri esitlusfestival, mis toimub tänavu, 2022. aastal esmakordselt 27.–29. mail Tallinnas.

(Siim Vahuri foto Eesti Noorsooteatri visuaalteatrilavastusest "Sinel" Nikolai Gogoli jutustuse põhjal, lav. Daniil Zandberg)