Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Lavastuskunstnike Liit kuulutab välja PQ23 Eesti ekspositsiooni kuraatori konkursi

17.09.2021 11:08

Eesti Lavastuskunstnike Liit (ELKL) kuulutab välja KURAATORI konkursi 2023. aasta Praha Kvadriennaali (PQ23) Eesti ekspositsioonile.
 
Osaleda võivad kõik: lavastuskunstnikud, kunsti- ja teatriteadlased, lavastajad jt lavastuskunstist teadlikud inimesed. Kuraatorilt oodatakse eesti teatri süvitsi tundmist.

Eesti ekspositsiooni kuraatori visioon peab lähtuma PQ23 raamteemast, mis on "rare" (ingl k), mille võib tõlkida kui "haruldane" või "harv". Esitatav projekt võib olla uus või ilmunud/esietendunud kuus aastat tagasi ehk mitte varem kui 2017. aastal.
 
Kuraatori valib žürii, mille koosseisus on ELKL juhatus, Teatriliidu esindaja ja Eesti Teatri Agentuuri esindaja.
 
Palume saata sooviavalduse koos kuraatori visiooniga 1. novembriks 2021 e-mailile [email protected] või aadressile Uus 5, 10111 Tallinn (ELKL kuraatori konkurss).
 
Riigi kuraatori ülesanne on esindada ja korraldada oma maa professionaalide ja tudengite väljapanekut. Kõik tingimustele vastavad esitatud projektid pääsevad PQ-le. Kuraator saab esitada töid ka kõikidesse teistesse kategooriatesse (Fragmendid II, Etenduskunstide trükised, Teatriruumid), kuid nende puhul teevad lõppvaliku PQ kuraatorid. Esitatav projekt võib olla uus või ilmunud/esietendunud kõige rohkem kuus aastat tagasi ehk mitte varem kui 2017. aastal. 

Performance Space (Teatriruum) otsib seekord projekte, mis on loodud sotsiaalsesse ruumi – keskkondi, kohti, mis ühendavad ja toetavad kogukonna toimimist (etendused, kontserdid, kogunemiskohad). Konkurss on avalik. PQ poolne kuraator otsustab, millised tööd pääsevad näitusele. Projekte oodatakse pakkuma nii riikide kuraatoreid kui eraisikuid. 

Fragmendid II keskendub ideede vähendatud mudelitele / kostüümi-, rekvisiidi-, ruumi- jm makettidele, uurides vähendatud mõõtkavas mõtlemise eripära. Riikide kuraatorid saadavad oma ettepanekud. PQ poolne kuraator otsustab, millised tööd pääsevad näitusele.

PQ Performance Festivali konkurss on avalik, st avatud kõigile pakkumistele. PQ kuraatorid teevad lõppvaliku, millised performansid saavad etenduda Prahas 8.–18. juuni 2023.
 
PQ 2023 põhiväljapanek on uues asukohas, 1985. aastal ehitatud vanas hoonetekompleksis, kus oli algselt tapamaja, lihakäitlushoone, oksjonihoone, pank jms (arhitekt Josef Srdínko). Kompleksis asuvad hooned on art nouveau ja uusrenessanslikus stiilis, punase tellise ja valge värvi kontrastis. Hiljem toimisid hooned selles peaaegu 11 hektaril asuvas kompleksis eri aegadel puu- ja juurviljaturu hoonetena, turuhoonetena, teknoklubina, postkontorina ja poehoonetena. Nüüd on Praha linn otsustanud kompleksi renoveerida uueks kunsti linnaosaks.

 
Küsimuste korral: [email protected]