Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Lavastuskunstnike Liit alustab uue kohtumiste sarjaga PechaKucha

21.10.2021 17:11

Eesti Lavastuskunstnike Liit alustab uue kohtumiste sarjaga PechaKucha. Esimene kohtumine toimub 25. oktoobril 2021 kell 19.00 Von Krahli salongis.

PechaKucha on jaapanikeelne sõna, mille eestikeelne vaste võiks olla lobisemine. Selle formaadi käigus on ühel inimesel võimalik etteantud teemal näidata 20 pilti ja iga pilt on ekraanil 20 sekundit - see on aeg, millal saab pilti tutvustada, kommenteerida ja pildil olevast lobiseda. Kokku seega 6 minutit ja 40 sekundit. 

Esimene PechaKucha (PK) õhtu leidis aset 2003. aastal ja oli kantud mõttest "räägi vähem, näita rohkem". Aastaks 2019 oli sellistel õhtutel osalenud rohkem kui 3 miljonit inimest üle maailma. Tavaliselt on ühel PK õhtul 4-12 esitlust, meil on plaanis kutsuda esinema ligikaudu kümme inimest ning teine tund jätta omavaheliseks suhtlemiseks.

Need on õhtud, kus kohtume, et veidi omavahel lobiseda, tutvustada üksteisele enda tegemisi, olla kursis kolleegide tehtuga või saada tuttavaks huvitava loojaga, kes tegutseb mõnel teisel loomealal. Seda kõike mõnusas õhkkonnas, kuid siiski kindlas ja väljatöötatud formaadis.

PK õhtud on planeeritud toimuma 25. oktoobril, 1. ja 22. novembril ning 13. detsembril 2021. 

Kohapeal on avatud baar. Sissepääs on prii, kuid vastavalt VV otsusele peame kontrollima külastajate nakkusohutust (https://www.kul.ee/.../juhendid-ja-suunised...).

PechaKucha lehekülg: https://www.pechakucha.com/