Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Lavastuskunstnike Liidu pidevas muutumises näitus “Pöördeline:Kunst” Uue Loomingu Majas

05.10.2021 11:57

Kümnel päeval, 10.–20. oktoobrini 2021, saab Uue Loomingu Majas kogeda pidevas muutumises näitust.

Näituse "Pöördeline:Kunst" eesmärgiks on esile tuua eesti lavastuskunstnike tööde mitmekesiseid praktikaid. Teatri, performance'i, skulptuuri, installatsiooni ja kostüümi vahealadel on dialoogis kunstnikud omavahel.

Kunst on mõtete kosmos. Me liigume läbi universumi 1700 km/h samal ajal pööreldes ümber oma telje 0,5 km/sek. See on pidev liikumine mis ei peatu.

Me pöörleme – ise, inimesed, masinad ja majandused, ajalood ja uskumused, isegi planeedid. Lõputu tants ümber üksteise, teineteise, mõlemat pidi. Igas mõõtkavas, ka üks kümnele. Liikumine oleks nagu meisse sisse kirjutatud. Lõputu ring, vastastikmõjud, tõmbe- ja tõukejõud, tsentrist serva ja tagasi keskele. Pöörlemine, tiirlemine, keerutus, kummardus ja otsast peale. Uus faas, uus tsükkel, uus etteaste.

Seisatud või aeglustatud kosmos on hetk. Näitus "Pöördeline:Kunst" selliste iseseisvate hetkedega tegelebki.

Kümnel päeval saab Uue Loomingu Majas kogeda pidevas muutumises näitust. Külastajatel on võimalus osa saada protsessist, kus pöördlaval näeb iga päev erinevaid lavastuskunstnike teoseid.

Näituse "Pöördeline:Kunst" eesmärgiks on esile tuua eesti lavastuskunstnike tööde mitmekesiseid praktikaid. Teatri, performance'i, skulptuuri, installatsiooni ja kostüümi vahealal on dialoogides kunstnikud omavahel.

Osalevad kunstnikud: Arthur Arula, Henry Griin, Marge Martin, Alyona Movko, Maarja Pabunen, Rosita Raud, Maret Tamme, Inga Vares, Illimar Vihmar

Kuraatorid: Mihkel Ilus ja Emer Värk

"Pöördeline:Kunst" on peatükk Eesti Lavastuskunstnike Liidu näitusetsüklist "1:10", mis kümne aasta jooksul (2017–2027)  tutvustab  lavastuskunstnike loomingut igal korral erinevast vaatepunktist.

Näitus on avatud 10.–20. oktooberil 14:00–19:00 Uue Loomingu Majas (Manufaktuuri 5 Tallinn). 

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Lavastuskunstnike Liit