Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Lavastuskunstnike Liidu kostüüminäitus “Multiversum” ArtDepoos

16.09.2019 15:20

Kostüüminäitus "Multiversum" toimub Tallinnas ArtDepoo galeriis 2.-30. oktoobrini 2019. Näitust korraldab Eesti Lavastuskunstnike Liit (ELKL).

"Multiversum" on kolmas näitus Eesti Lavastuskunstnike Liidu näitusesarjast "1:10". Seekordne teema on innovatsioon teatrikostüümis. Näitusel osalevad oma töödega lavastuskunstnikud Eugen Tamberg, Rosita Raud, Inga Vares, Tuulikki Tolli, Laura Kõiv, Liina Tepand, Kersti Prosa, Kristi Leppik, Yana Khanikova, Ann Lumiste ja moekunstnik Kairi Getman.

Näituse kuraator Yana Khanikova: "Näituse nimetus viitab mõistele multiversum, mis tähendab paljude paralleelsete maailmade üheaegset eksisteerimist koos sellega, kus elame meie."

Näituse keskmes on teispoolsuse karakterite roll tänapäeval ja maailma ooperipärandi originaalmuusika. Osalejad valisid kümnest pakutud heliteosest viis müstilist olendit ja lõid neile kostüümid. Heliloojana võtab näitusest osa Markus Robam, kes lõi spetsiaalselt näituse jaoks muusika Kurt Vonneguti romaani "Titaani sireenid" ainetel. 

Näituse kuraatori Yana Khanikova sõnul on näituse põhifookuses sisu ja vormi koosmõju muusikaga, eksperimenteerimine uuenduslike ideede ja materjalidega. "Näituse eesmärk on uurida vormi ja sisu dialoogi ning vaadata, kas sellest tuleb vastasseis, kokkupõrge, vastastikune täiendamine või midagi muud" sõnas Khanikova. 

Näitusekülastajatele antakse võimalus süveneda näitusel kujutatud tegelaste ja muusika maailma ning aidata kaasa sellele, et universumite paljusus tuleks esile.

Täname toetuse eest Eesti Kultuurkapitali.
 
ArtDepoo galerii lahtiolekuajad: T-R 12.00–18.00, L 12.00–16.00
Aadress: Jahu tn. 12, telefon 5648 6874
Näituse avamine toimub K 02.10 kell 16.00