Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liit palub teatritöötajatel vastata head töökeskkonda puudutavale küsimustikule

18.03.2024 13:27

Pildil on Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liidu logo: vasakus küljel on kirjas ELDL, kus kõik tähed moodustuvad poolringist või kolmveerandist ringist. Paremas küljes on trükitähtedega kirjas "Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liit".

Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liit kutsub Mari-Liis Lille ja Paavo Piigi eestvedamisel teatritöötajaid vastama küsimustikule, mis puudutab head töökeskkonda teatris. Küsimustik on avatud 31. märtsini 2024.

Üleskutse täismahus:

"Hea kolleeg!

Milline võiks olla ideaalne keskkond teatris töötamiseks – loomiseks? Mis on asjad, mis seda praegu takistavad? Mida saan ma ise ära teha, et mõnusamat ja loomingulisemat töökeskkonda enda ümber kasvatada?

Teatritegemise käigus võivad tekkida olukorrad, kus inimene ei saa ise aru, et teeb teisele haiget, lööb ta lukku või astub kolleegi jaoks üle piiride. Kõige lihtsam viis sellistele olukordadele reageerida on kohe märku anda, asi selgeks rääkida ja ühiselt edasi minna. Vahel on see aga raskendatud, kui teine inimene on võimupositsioonil, on kiire, ei ole piisavalt julgust või isiklikku klappi, ja ka kõrvalseisjad ei oska kiiva kiskunud suhtlust parandada.

Tahaks tasapisi liikuda selleni, et oskame paremini nii proovisituatsioonis, lavalaudadel kui ka teatrikoridorides inimesi hoida ja väärtustada, nende vaimset tervist säästa, ning ühiselt kokku leppida, millised on need põhimõtted, millest lähtudes saab kollektiivis vabalt ja loovalt tegutseda.

Siin ei ole lihtsaid vastuseid – see on arutelukoht. Soovimegi Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liiduga (kaasates ka Teatriliitu ja Eesti Näitlejate Liitu) sellist arutelu algatada. 

Küsimustik on anonüümne. See on üles ehitatud põhimõttel, et võimalikult erinevate ametite esindajad saaksid oma kogemusi jagada – seetõttu on oluline jälgida küsimuste sissejuhatusi, mis kirjeldavad, millise ameti esindajale järgnev küsimuste plokk on mõeldud. Vastuseid kasutame vaid oma väikses töögrupis info koondamiseks ja kokkuvõtte tegemiseks.

Oleme väga tänulikud, kui võtate veerand tunnikest, et meiega kaasa mõelda ja oma kogemusi jagada.

Vastamise tähtaeg on 31. märts.

Küsimustik ise asub siin: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScLUvKNX_Jk1Ii1DE1p1MGua-Ouam4VK87qBe75vVvI3K5GMg/viewform

Lugupidamisega
Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liidu nimel
Mari-Liis Lill ja Paavo Piik"