Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Kunstiakadeemias toimub vestlus kaasaegse etenduskunsti küsimustest

29.11.2023 11:03

7. detsembril 2023 kell 16.30 kuni 18.00 toimub Eesti Kunstiakadeemia aulas avalik vestlus "Kaasaegse etenduskunsti küsimused". Vestlusel osalevad Eero Epner, Kaja Kann, Ott Karulin ja Urmas Lüüs, modereerib Evelyn Raudsepp koos EKA stsenograafia 2. aasta magistrantidega.

Vesteldakse kirjutajatega, kes on teatava seriaalsusega püüdnud mõtestada suundumusi kaasaegses teatris ja etenduskunstides. Sirbi veergudel on ilmunud Eero Epneril ja Kaja Kannul 2021. aastal mõlemal artiklitesari "Uus teater", Ott Karulinil 2019. aastal "ÜKT" (ühendkunstiteos). Urmas Lüüs on kordi mõtestanud noorte koreograafide ja pigem performance’i ning visuaalkunsti kohtumispunktides aset leidvaid sündmusi.

Vestlusel vaadatakse tagasi nende artiklitele ning arutletakse, mis praegusel ajal kaasaegse teatri ja etenduskunsti maastikul toimub. Kes on tegijad, kes vaatajad; mida luuakse ja mida loomata jäetakse; mis kõnetab, puudutab, raputab – ja miks?

Vestluse küsimused ja teemad on loodud arutelude põhjal koos stsenograafia 2. aasta magistrantidega samanimelise aine raames.

Foto: Eesti Kunstiakadeemia