Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Kultuurkapital muutis töökorraldust

10.08.2023 12:28

Alates 1. augustist 2023 toimuvad muudatused Kultuurkapitali töökorralduses.

Siiani tegelesid sihtkapitalidele esitatud taotluste ja eralduste lepingutega projektijuhid ning aruandeid kontrollisid järelevalvespetsialistid. Edaspidi on igal valdkonnal oma kuraator, kes tegeleb kogu valdkonnaga taotlustest kuni aruanneteni. Kultuurkapital loodab, et muudatus teeb nii taotlemise kui ka aruandluse protsessi taotlejate jaoks veelgi lihtsamaks ja selgemaks.

Kuraatorite kontaktandmed leiate Kultuurkapitali lehelt. Näitekunsti sihtkapitali taotluste ja aruannetega seotud küsimustes nõustab Raili Jaanson.

Alates 1. augustist muutub aruannete esitamise kord. Edaspidi ei ole kõigil aruande esitajatel vaja lisada projekti- ja tegevustoetuste aruannetele kulusid tõendavaid maksedokumente (v.a rahvariiete ja instrumentide soetamise projektid) ning füüsilisi lisasid, nt helikandjaid, trükiseid jms (v.a tõlkeprogrammid). Maksedokumentide kontrolli tehakse alates augustist pisteliselt või valimi alusel, kontrollimise korral saadetakse teile sellekohane teavitus 90 päeva jooksul alates aruande esitamise päevast. 

Augustist kehtib uus "Taotluste menetlemise ning toetuste tagasinõudmise kord" ning uuenenud on ka raha jagamise põhimõtted. Enne augustikuu taotlusvooru taotluse esitamist soovitatakse kindlasti tutvuda vastava sihtkapitali, maakondliku ekspertgrupi või programmi kehtiva raha jagamise korraga.

Küsimuste korral palutakse pöörduda oma valdkonna sihtkapitali kuraatori poole.