Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti kultuurinädal Ungaris

03.05.2011 09:53

Täna, 4. mail algab Ungaris igakevadine eesti kultuuri nädal, mis kestab 10. maini üheaegselt kolmes linnas – Budapestis, Szegedis ja Szombathelys.
Neljandat korda toimuva kultuurinädala külakostiks viiakse ungarlastele eesti uuemaid filme, mis on selleks puhuks ka ungarikeelse tõlke saanud. Linastuvad mängufilmid "Üks mu sõber", "Lumekuninganna" ja "Püha Tõnu kiusamine"; dokumentaalfilmid "Aeg on siin", "Maailmameister", "Üleriigiline õnn" ja "91 kilomeetrit" ning tudengifilmid.

Filmid linastuvad juba traditsiooniliselt Toldi kinos; linastustele järgnevatel aruteludel publikuga osalevad režissöörid Liina Paakspuu („91 kilomeetrit”) ja kirjanik Mart Kivastik, kes seekord on ka režissöörina rollis („Üks mu sõber”). Tudengifilme tutvustab EKA õppejõud ja režissöör Martinus Klemet („Light My Fire”).av.kivastik

Samas esitatakse ungari TÁP teatritrupi näitlejate poolt lugemisteatri vormis ka Mart Kivastiku lühinäidend "Nokia 3310". Budapesti Merlini teatris astub aga üles ansambel Vägilased.

Eesti fotokunst on esindatud Fred Jüssi fotonäitusega Kivimustrid ja Peeter Langovitsi näitusega Loetud päevad –Tallinn 2011.

Eesti nädala porgrammi kuulub ka kolme maa – Eesti, Soome ja Ungari ehtekunsti ühisnäitus, mida kannab jagatud huvi soome-ugri maailmapildi, sümbolitemaailma ja traditsiooniliste tehnikate vastu. Eestit ja Soomet esindavad kunstnikud Kärt Summatavet ja tema õpilane Essi Sikanen. Ungarist osalevad tekstiilikunstnikud Anna Makovecz ja Anna Pauli.
Eesti kultuurinädala korraldaja on Eesti Instituut Ungaris koostöös Szimplafilmi ning Szegedi ja Szombathely ülikooliga; ehtenäitus saab teoks Eesti Instiuudi ja Finnagora koostöös.

Täpsem info:
http://www.esztorszag.hu/program_reszletes/eesti_nadal.htm

Móni Segesdi ([email protected])
Eesti Instituut Ungaris
Tel + 36-30-4237143
www.esztorszag.hu