Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti koreograafid Euroopa teatrilavadel

20.02.2004 10:59

Mairika Plakso on ainukese välismaalasena kutsutud osalema kaasaegse tantsufestivali CONTEXT#1 raames toimuvasse noorte koreograafide projekti "Berliner Zimmer". Peale arutelude ja treeningute Euroopa tipptegijatega esitab Mairika Plakso oma nimetut sooloetendust 21. ja 27.veebruaril legendaarse Hebbel-am-Ufer teatri väiksel laval.

CONTEXT#1 festivalil astuvad publiku ette sellised tuntud tegijad nagu Russell Maliphant, Lia Rodrigues, Jerome Bel, Xavier Le Roy ja teised. Festival on jätkuks möödunud aastal toimunud Tanz im Winter festivalile, kus osales ka Von Krahli Teater Peeter Jalaka ja Saša Pepeljaevi lavastusega "Luikede järv".

13. - 28. veebruarini Viini Tanzquartier'is toimuval EASTWEST akadeemias osaleb Eestist koreograaf-tantsija Mart Kangro. Akadeemia kavas on mitmete ida-ja lääne-euroopa kunstnike tööde esitlusi, filmiprogramm, workshopid ja loengud. Tuntumatest esinejatest on kohal Victoria teater Belgiast, Raimund Hoghe, Forced Entertainment ja teised.

Kogu Eesti kaasaegse tantsu paremikku on võimalik Tallinnas näha märtsikuu lõpus toimuval "uus tants 6" festivalil Kanuti Gildi SAALis.


Priit Raud
5010419
www.saal.ee