Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti ja Wales koopereeruvad laste- ja noorteteatri alal

24.03.2003 00:00

25.-29. märtsil külastab ASSITEJ Eesti delegatsioon koosseisus Katrin Nielsen ja Aare Toikka Walesi rahvusvahelist laste- ja noorteteatrite festivali "Agor Drysau ehk Opening Doors".
Festival toimub Walesi läänekaldal Aberystwythis, Walesi ühes olulisemas kultuurikeskuses.

Eesti delegatsiooni kutsus festivalile selle kunstiline juht Jeremy Turner. "Meid ühendavad väikerahvaste mured - keelehoid ja rahvuse säilitamine, seetõttu tahame teiega tihedad sõprussidemed luua," ütles Jeremy Turner suvel Soulis, ülemaailmsel ASSITEJ kongressil eestlaste poole pöördudes.
Jeremy Turner juhib ka festivali peaorganisaatorit Cwmni Arad Goshi nimelist walesi keeles mängivat väiketeatrit.

Agor Drysau festivalil vaatavad ASSITEJ Eesti Keskuse esindajad Walesi laste- ja noorteteatrite parimaid etendusi ning Itaalia, Taani, Hollandi ja Prantsusmaa külalisteatreid.
Festivali läbib laste- ja noortedramaturgia tõlkimisprotsessi ja ühest kultuurist teise kandmise probleeme käsitlev diskussioon kohalike ja välismaa spetsialistide osalusel.
Walesi festivali külastab ka ASSITEJ Internationali president Wolfgang Schneider ja juhatus. Peetakse töökoosolekuid, vahetatakse vastastikku kogemusi, infot ning valitakse lavastusi kogu maailmas toimuvatele ASSITEJ festivalidele.
ASSITEJ Eesti Keskus on omakorda kutsunud Jeremy Turnerit jälgima septembris toimuva Eesti teatrifestivali "Draama 2003" laste- ja noorteprogrammi ja selle þürii töös osalema.

Katrin Nielsen
ASSITEJ Eesti Keskuse juhatuse esimees