Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti ja saksa koreograafide projekt Kanutis

24.05.2007 12:35

24. ja 25. mail saab Kanuti Gildi SAALis vaadata omapärase projekti "Sixpack vs. Festival" kahte lavastust.

Projekt sai alguse ka Tallinnas esinenud Berliini trupi Two Fish ühe juhtliikme Angela Schuboti eestvedamisel. Ta kutsus 2006 aasta alguses kokku 6 valitud koreograafi, lavastajat, näitlejat ja arhitekti Saksamaalt, Argentiinast ja Eestist, esitledes neile oma koreograafia algmaterjali ning palus neil sellest edasi luua oma sõltumatu lavastus. Tulemuseks oli 6 eraldiseisvat lavastust, mis kõik esietendusid Sophiensaelis Berliinis käesoleva aasta märtsis. Eestist kutsus Schubot projekti koreograafi Mairika Plakso.

Kanuti Gildi SAALis saab näha Angela Schuboti algmaterjali edasiarendust, mis vormus soololavastuseks "Remake - inbetween the slightly different me feat. the blurry friend". Oma lavastusest kirjutab ta nii: "Asjadega, mida armastame, läheme kaasa ka ilma põhjuseta. Teades suurimat naudingut, mis puudutab suurimat võimalikku teadmatust, olen ma selgust saanud ennustatavuse piiridest ning mänginud nendega. Ma olen võimeline tegema midagi seal, kus mu identifitseerimise võime suudab minuga kaasas käia. Mida ma olen võimeline sisse laskma, tulgu."

Õhtu esimeses osas saab Kanuti Gildi STUUDIOS näha Mairika Plakso lavastust, mis loodud koos Margus Toomlaga ning kannab nime "The Story of M.& M. Part II". Lavastuse Eesti esietendus toimus 8. märtsil festivalil UUS TANTS, kuid seda sai näha ainult väga piiratud arv inimesi. "Teises osas me peatume teemal: kuidas nad kohtusid? Sõna saavad lähedalseisvad isikud ja eksperdid, kes tegelikult tahaksin rääkida endast - see on palju huvitavam", on kavalehel öelnud autorid lavastuse tutvustuseks.

Mairika Plakso ja Margus Toomla on mõlemad lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli koreograafia osakonna. "The Story of M. & M. Part II" on nende esimene ühisprojekt. Plakso esimene soololavastus kutsuti osalema ka Berliini festivalile "Berliner Zimmer"/ CONTEXT#1. Samuti on ta osalenud ZUGA ühendatud tantsijate lavastuses "ZUGA: müüt ja tegelikkus".

www.saal.ee