Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti ja Hollandi noored kohtuvad kultuuriprojektis

18.02.2004 10:59

Reedel, 20.veebruaril algab 9 päeva kestev rahvusvaheline noorte kultuuriprojekt CRASH.
Hollandi ja Eesti noored loovad 5 päeva jooksul Palamuse Rahvamajas lavastuse, milles on ühendatud tants, muusika, film ja teater. Koostöö kahe teatrigrupi vahel toimub individuaalsel, kultuurilisel ja kunstilisel tasandil. Ühises loomingus lähtutakse osalejate tuleviku visioonidest: kuidas nähakse enda arengut, millised on ootused ja hirmud, kui palju sõltub minevikust ning palju muutusi on võimalik enda tegevusega esile kutsuda. Samuti püütakse mõista, kui palju mõjutab noort eurooplast rahvuskultuur.

Projektis osaleb 21 eesti - ja 21 hollandi noort. Eesti grupp koosneb enamjaolt Tallinna noortest vanuses 17-23. Hollandi grupi moodustavad noored vanuses 18-24, kes elavad Lõuna-Hollandi maakonna eri väikelinnades. Noori ühendab huvi teatri, filmi, muusika ja tantsu vastu. Pärast viiepäevast prooviperioodi toimuvad neli etendust - Palamuse Rahvamajas (25.02 kell 19.00), Jõgeva Kultuurikeskuses (26.02 kell 16.00) ja Kanuti Gildi Saalis (27.ja 28. 02. kell 19.30).  

Eesti poolt on abiks koreograaf Päär Pärenson, protsessi ohjab draamapedagoog Virko Annus koostöös Hollandi teatrigrupi juhendaja Fransje Kraaij'ga. 
CRASH on MTÜ Arena projekt, mis saab teoks Euroopa Noored Eesti büroo toel.


Lisainfo:

Kadri Ollino
55664745
[email protected]