Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti festivalid saavad taotleda Euroopa festivalide Kvaliteedimärki ning kandideerida Euroopa Festivalipreemiale

23.01.2017 15:06

Eesti festivalid saavad taotleda Euroopa festivalide Kvaliteedimärki ning kandideerida Euroopa Festivalipreemiale. Avalduste esitamise tähtaeg on 17. veebruar 2017. 

Kvaliteedimärk "EFFE Festival Label 2017-2018“ ning ka preemia "EFFE Festival Award“ antakse järjekorras teist korda välja innovaatilistele festivalidele, tunnustamaks rahvusvaheliselt nende tööd ja tegemisi. Eelmisel korral sai märgise "EFFE Festival Label 2015-2016“ kokku 24 Eesti festivali.

"EFFE Label 2017-2018" taotlused tuleb ingliskeelses veebikeskonnas esitada hiljemalt 17.02: http://www.effe.eu/apply_now. Taotluse täitmine võtab ligikaudu 2 tundi. Taotluse esitamise hind on 80 eurot.

"EFFE Label" auhinnad antakse üle 4. mail 2017.a. Saksamaal toimuval suurejoonelisel EFFE MeetUp üritusel. Samas antakse teada ka Festivalipreemiate eelvalik. Viimased ise kuulutatakse välja septembris 2017.a aset leidval auhinnatseremoonial. Väljavalitud festivalid lisatakse kataloogi, mis on laialdaselt kättesaadav üle Euroopa nii füüsilisel kui digitaalsel kujul. Festivale esitletakse seal kui oma valdkonna edumeelsemaid Euroopas, väljapaistva kunstilise kvaliteediga ning kogukondlikult määrava tähtsusega sündmusi.

EFFE märgist saavad taotleda festivalid kõikidest kunstivaldkondadest sh visuaalne kunst, disain, arhitektuur, tantsukunst, ooper, teater, muusika, film, kirjandus, pärandikultuur, fotograafia jm. Tänu EFFE programmi kaasatusele saavad festivalid rahvusvaheliselt mõjuka kommunikatsiooniplatvormi ning suure tõenäosusega leiavad ka uut publikut. Lisaks kuuluvad väljavalitud festivalid ühte suurimasse žanriülesesse rahvusvahelisesse kultuurifestivalide võrgustikku.

Euroopa festivalipreemia valib ekspertide grupp, mis koosneb erinevate riikide esindajatest. Žürii liikmed tuginevad oma valikutes kolmele peamisele kriteeriumile: kunstiline pühendumus ja innovatiivsus, osalus oma kogukonna arengus ning rahvusvaheline väljavaade. Eestis vaatavad avaldusi läbi 3-5 sõltumatut erinevate kultuurivaldkondade asjatundjat, kes edastavad oma hinnangu rahvusvahelistele ekspertidele, kes teevad esmalt "EFFE Label" osas lõpliku valiku, nagu mainitud, maikuuks 2017.a.

Preemiat ja kvaliteedimärki annab välja Euroopa Komisjoni projekt EFFE (Euroopa Festivalidele Festivalid Euroopale). EFFE on 2014. aastal ellu kutsutud rahvusvaheline platvorm ühendamaks festivale, mis on rahvusvahelise potentsiaaliga, pühendunud erinevate kunstide edendamisele ja oma kogukonna arendamisele. EFFEt viib Euroopas ellu Euroopa Festivalide Assotsiatsioon. Eesti tütarorganisatsiooniks on Eesti Festivalikeskus, mida juhib PLMF Arts Management eesotsas Leelo Lehtlaga. 

Olete väga oodatud kandideerima, samuti antud infot oma tutvusringkondades levitama!

Lisainfo ja küsimused:
Leelo Lehtla ja Eveli Kuuse
EFFE Eesti Festivalikeskus2 /
PLMF Arts Management3
WhatsApp: +372 56484244 (Leelo), +372 55651579 (Eveli)
Skype: leelolill (Leelo), evvu-ewuli (Eveli)