Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Etendusasutuste Liidu 30. juubelile pühendatud konverents Tartus

03.09.2021 10:32

Teisipäeval, 7. septembril 2021 toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumi Hurda saalis konverents, millega tähistatakse Eesti Etendusasutuste Liidu 30. juubelit. Konverentsil astuvad üles kümme teatri- ja kultuuriinimest välkettekandega tulevikuteatrist ning toimub kohalike omavalitsuse juhtide paneel teatrist oma haldusalas. Paneeli modereerib Rein Lang. Sündmust kantakse üle Postimehe kultuuriportaalis.

Eesti Etendusasutuste Liit (EETEAL) loodi 12. jaanuaril 1991. aastal Tallinnas Eesti Teatrijuhtide Ühendusena. Läbi aegade on just see organisatsioon olnud nii Eesti teatrielu kui kultuurielu osas laiemalt hindamatuks partneriks riigisektorile, välispartneritele ja loomulikult Eesti teatritele. Algselt jaanuarisse planeeritud juubelikonverents lükkus koroonaviiruse tõttu edasi ning toimub Draama festivali raames Eesti teatri sünnipaigas, Tartus.

Konverentsil astuvad üles mitmed teatri- ja kultuuriinimesed, tehes kümneminutilise ettekande Eesti teatrist 30. aasta pärast, mis võib olla nii prohvetlik ettekuulutus, ennustus või ideaal. Ettekannetega esinevad etenduskunstnik ja eˉlektroni asutaja Taavet Jansen, teatrikriitik ja –uurija Karin Allik, teatrinõunik ja dramaturg Laur Kaunissaare, koreograaf, tantsija ja luuletaja Sveta Grigorjeva, sotsiaalteadlane Juhan Kivirähk, koreograaf ja tantsija Raho Aadla, näitekirjanik ja dramaturg Priit Põldma, lavastuskunstnik ja Tallinna Linnateatri peakunstnik Kristjan Suits, Eesti Kirjandusmuuseumi direktor ja endine kultuuriminister Tõnis Lukas ning lavastaja, näitekirjanik ja Tartu Uue Teatri loovjuht Ivar Põllu.

Konverentsi teises osas toimub n-n teatrilinnade juhtide paneel, mis avab, milline on teatri väärtus kohalikus kogukonnas, millised on kohaliku omavalitsuse ootused teatrile, millistel alustel teatrit toetatakse ning kas ja kuidas teater kohalikku majandust veab või võiks vedada. Paneelis osalevad Tartu linnapea Urmas Klaas, Paide linnapea Priit Värk, Rakvere Linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami, Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ja Saaremaa Vallavalitsuse abivallavanem Helle Kahm. Paneeli modereerib Rein Lang.

Sündmuse ajakava 7. septembril ERMis, Hurda saalis (A-sissepääas)
11.00 - 11.15 Avamine
11.15 - 13.00 Tuleviku teatri ettekanded (Eesti teater 30. aasta pärast)
13.00 - 14.00 Lõunapaus
14.00 - 15.30 Linnapeade paneel (modereerib Rein Lang)

Sündmus on tasuta.

Osalemiseks on vajalik esitada üks järgnevatest tõenditest: COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise tõend, COVID-19 läbipõdemise tõend või 48 tundi enne üritusele sisenemist teostatud antigeeni test või 72 tundi enne teostatud PCR test (negatiivne). Kohapealset testimist ei toimu.

Sündmus on ülekantav ka Postimehe kultuuriportaalis: kultuur.postimees.ee

EETEAL on tööandjate ühendus, mis esindab 19 Eesti teatrit, sh nii avalik-õiguslikku Rahvusooper Estoniat, riigiosalusega sihtasutusi, kui munitsipaaletendusasutusi ja eraõiguslikke etendusasutusi. EETEALi huviorbiidis on etendusasutustele ühiselt olulised tegevused ja algatused, näiteks rahastamisskeemi väljatöötamine ja rakendamine, töömaastiku korrastamine läbi kollektiivlepingute, suhtlemine teiste kultuuriorganisatsioonidega, seadusandlikud initsiatiivid, sotsiaaldialoog riigi ja töövõtjatega ja organisatsioonide praktilist elu puudutavad küsimused.