Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti esimesed sümfoonikud tähistavad 115 aasta juubelit

29.04.2022 11:27

Neljapäeval, 28. aprillil 2022 jõuab Rahvusooper Estonia orkester väärikasse ikka – Eesti esimesed sümfoonikud tähistavad 115 aasta juubelit. Piduliku sündmuse puhul on kavas Wagneri avamäng ooperile "Nürnbergi meisterlauljad", Sumera "Kolm sonetti William Shakespeare'i tekstidele" ning Sibeliuse kolmas sümfoonia C-duur, op. 52.

Rahvusooperi loomingulise juhi ja peadirigendi Arvo Volmeri sõnul on ooperiorkester maailma kõige hõivatum, vajalikum ja paindlikum orkester, kuna igal õhtul ja igal hommikul ollakse osaline ooperi, balleti, opereti, muusikali või muu muusikateatri žanri etendusel ja proovis. Samal ajal on ooperiorkester kõige nähtamatum ja märkamatum orkestritest, kuna aeg möödub suures osas publiku eest varjatuna orkestriaugus.

"Ooperiorkestri paindlikkus ja eripära on meie võimekuses tabada draamat ja hetke, mõista inimhäält ja -keha ning tajuda poeetilist teksti. Just tänu sellele on Estonia orkestri sümfooniakontserdid olnud iga-aastased oodatud sündmused sümfoonilise muusika austajatele – ooperiorkester lihtsalt kõlab teistmoodi," kirjeldab Volmer. 

Eesti esimeste sümfoonikute 115 aastasse ajalukku mahub palju kontserte väga erineva repertuaariga. Arvo Volmer: "Naudime võimalust esitada muusikat, mida me oma igapäevatöös harvem mängida saame. Soome heliloojate suurkuju Jean Sibeliuse sümfooniad on mind saatnud ja inspireerinud alati, olen õnnelik, et olen saanud neid uurida ja esitada ning ka terviktsüklina salvestada. Selle kogemuse jagamine Estonia orkestri – ja kõigi kuulajatega – teeb mind väga õnnelikuks."

Rahvusooper Estonia orkestri juubelikontsert toimub Estonia kontserdisaalis. Solist on metsosopran Helen Lokuta, Shakespeare'i tekste loeb Indrek Sammul (Tallinna Linnateater), kontserdil esineb ka Rahvusooper Estonia poistekoor. Dirigeerib Arvo Volmer.