Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti esimese rahvusvahelise näidendivõistluse viis parimat

01.03.2010 12:53

Eesti Teatri Agentuuri ja SA Tallinn 2011 näidendivõistluse „New Baltic Drama 2011“ Eesti eelvoor on lõppenud. Viieliikmelise žürii välja valitud esimese vooru võitjad ja nende tööd on:

·       Martin Algus "Kontakt"
·       Christian Aun ja Mariann Tihane "Kastis!"
·       Urmas Lennuk "Minu tänav"
·       Katrin Maimik "Metspart"
·       Mario Pulver "Fluidum"

Igaüks viiest võidutööst sai preemiaks 5000 krooni ning pääseb võistluse teise, rahvusvahelisse vooru. Rahvusvaheline žürii on kaheksaliikmeline ja koosneb nelja konkursil osaleva maa, Eesti, Soome, Rootsi ja Venemaa esindajatest. Eestit esindavad seal Elmo Nüganen ja Eero Epner.

Eelmise aasta oktoobris samaaegselt Eestis, Soomes, Venemaal ja Rootsis välja kuulutatud näidendivõistluse Eesti eelvoor kandis pealkirja „Mereäärsed lood“. 1. veebruariks laekunud 36 võistlustööst valis viieliikmeline žürii koosseisus Elmo Nüganen (esimees), Anu Lamp, Imbi Paju, Andrei Hvostov ja Eero Epner välja viis parimat ideekavandit.

„Need viis tööd on nii hea potentsiaaliga, et neist kõigist võiks saada head lavastused. Ärge visake ideid nurka – igal juhul soovitan noortele dramaturgidele, et andke tuld,“ kommenteeris žürii esimees Elmo Nüganen Tallinna Linnateatris toimunud esmaspäevasel auhinnapeol, jagades ühtlasi ka õpetlikke näpunäiteid, kuidas rahvusvahelises voorus veelgi paremini silma paista.

Eesti Teatri Agentuuri juht Ott Karulin hindas laekunud võistlustööde hulka heaks. "Kui arvestada, et meie suurele näidendivõistlusele laekub tavaliselt ligi 70 tööd, siis võib osalejate arvuga rahul olla – seda enam, et sel korral oli ka teema ette antud ja eesti autoritele on näidendi sünopsistega võistlustel osalemine uus kogemus." Tegu oli 15-aastase Eesti Teatri Agentuuri 10. näidendivõistlusega.

20 edasijõudnud näidendikavandi hulgast kuulutatakse 30. aprillil 2010 välja need neli sünopsist, millest valmivad täispikad näidendid. Igaüks neist lavastatakse ühes osalejamaadest. Eestis lavastatav uudisteos näeb Tallinna Linnateatris ilmavalgust 2011. aasta sügisel, mil Tallinn on Euroopa kultuuripealinn.

Näidendikonkursi viie parima võidutööga saab tutvuda Eesti Teatri Agentuuris:

dramaturg Heidi Aadma
tel: 6282 342, e-post [email protected]


Ott Karulin
juhataja
Eesti Teatri Agentuur
+372 628 2342
e-post: [email protected] 
www.teater.ee 

Andri Maimets
kommunikatsioonijuht
SA Tallinn 2011
+372 56 2011 17, +372 641 2113
e-post: [email protected] 
Pärnu mnt 8/Väike-Karja 9, 10148 Tallinn
www.tallinn2011.ee