Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Draamateatris tuleb ettelugemisele Urmas Vadi “Elvis oli kapis!”

28.03.2005 12:52

29. märtsil kell 19 Eesti Draamateatris

uusi eesti teatritekste tutvustavas sarjas "Esimene lugemine"

Urmas Vadi

"Elvis oli kapis!"

Loevad Lembit Ulfsak, Margus Prangel, Tõnu Oja, Guido Kangur, Laine Mägi, Ott Sepp, Mirtel Pohla, Külli Reinumägi.

Lavastajana juhendab Aleksander Eelmaa.

ELVIS: "Tihti ma muidugi ei või täpselt öelda, kas ma olen näinud, või ma lihtsalt soovin seda niivõrd näha, et juba ma arvangi, et ma olen näinud, kuigi see võib olla lihtsalt minu mõte.” ("Elvis oli kapis!”)

Elvise majamuuseum. Seal töötavad kolm Elvis Presleyt. Kes on kõik muidugi päris Elvis Presleyd. Võibolla kunagi olid nad keegi teine, aga praegu on nad Elvised. Ühel ilusal päeval astub aga nende riidekapist tuppa kodanik S, kes on unustanud, kes ta on, mis tööd ta aastaid tegi, ja üldse kõik, mis talle kunagi nii tähtis oli. Aga kas talle ongi üldse midagi meelde tulla? Ehk ongi nii lihtsam, sest siis ei pea tundma süüd, et ta elab kellegi teise elu? Või on teda aastaid oodanud üks naine, kes teab, kes ta on ja olema peab. Ja kui see viimaks teada saada, siis mida selle teadmisega peale hakata? Tõde teavad ainult mängukarud, kes on aga vaiksed ja salapärased.

"Elvis oli kapis!" on kirjanik Urmas Vadi (s 1977) vastvalminud sürrealistlik näidend. Tavalised olukorrad ja sündmused on ühendatud unenäolistesse seostesse. Tekib korrastatud, olmetäpne, ent hallutsinatsiooni taoliselt hargnev fantaasiapilt. Vadi on öelnud, et näidendites on talle oluline olnud alal hoida üht "une tunnet": kõik on üks, elavad ja surnud ja unenäod. Pole mõtet uurida, et mis on päris ja mis mitte - kõik on on ju päris. Seejuures peab aga näidendis endas olema selge struktuur, tegelaste areng, sündmused.

Urmas Vadi on kirjutanud filmistsenaariumi "Kohtumine tundmatuga" - loo ETV ajaloost, Valdo Pandist ja Mati Tilbast-Talvikust. VAT Teatri repertuaaris on Urmas Vadi "Kohtume trompetis". Ta on kirjutanud näidendid "Varasta veel võõraid karusid" ja "Lendav laev" (lav Vanemuises), avaldanud jutukogud "Kui klosetist kerkib kloaak" (1996), "Suur sekund" (1999), "Unetute ralli" (2002). Ta toimetab Vikerraadios iganädalast "Kultuurikaja" ja kirjandussaadet "Litter".