Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Draamateatris esilinastub dokfilm Inna Taarnast

21.11.2005 11:11

Esmaspäeval, 21. novembril kell 19:30 esilinastub Eesti Draamateatri Maalisaalis Tallinna Ülikooli filmi ja video õppetooli diplomandi Jaanis Valgu bakalaurusetöö, dokumentaalfilm "Südame kutse. Inna Taarna."

Film räägib kauaaegsest Eesti Draamateatri näitlejannast ning Tallinna Pedagoogika Ülikooli õppejõust Inna Taarnast ning tema mõjust Eesti teatrile. Lisaks filmi kangelanna kirevale eluloole leiavad käsitlust ka perekonnaväärtused, eetilised tõekspidamised ning kaaslaseotsingud, seda kõike läbi noore mehe armunud silmade.

Jaanis Valk:" Nähes fotot noorest imekaunist naisest, hakkasin lahti harutama tema elu. Selgus, et hoolimata tema karedast ja otsekohesest olemusest, mille järgi teda teatakse, on ta sama kaunis ka praegu. Aeg, mis võinuks muuta iga erksamagi hinge põrmuks, ei saanud Inna Taarna näitleja ja pedagoogi meelestatuse ja südame kutse vastu. On mida mäletada, on mida hinnata. On mida armastada."

Filmis saavad sõna Inna Taarna õpilased, kolleegid, lähikondsed: Elmo Nüganen, Allan Noormets, Carmen Mikiver, Kersti Kreisman, Tõnu Aav, Kalju Haan, Maria Klenskaja, Raivo Trass ja Jüri Järvet jr.

Film kestab 40 minutit.
Stsenaarium: Jaanis Valk
Režissöör: Jaanis Valk
Operaator: Erik Norkroos
Heli: Meelis Salujärv, Kristian Miilen, Marek Ellermaa
Helimix: Mallar Prandi
Montaaž: Kersti Miilen
Produtsent: Erik Norkroos
Tootja: Rühm Pluss Null OÜ
Filmi valmimist toetasid Eesti Kultuurkapital ja Goethe Instituut.

Tanel Tomson
ED avalike suhete juht
52 02 513