Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Draamateatris esietendub “Müügimehe surm”

23.02.2006 16:47

Neljapäeval, 23. veebruaril kell 19:00 esietendub Eesti Draamateatri väikeses saalis Arthur Milleri "Müügimehe surm".
Lavastaja on Ingo Normet, kunstnik Airi Eras.
Peaosas Lembit Ulfsak, teistes osades: Mari Lill, Mait Malmsten, Ivo Uukkivi, Martin Veinmann, Tõnu Aav, Margus Prangel, Ott Sepp, Elina Reinold, Aleksander Eelmaa, Külli Reinumägi, Merle Palmiste.

33aastane Arthur Miller kirjutas "Müügimehe surma" kuue nädalaga. 1949. aastal lavale jõudnud näidend võitis Pulitzeri preemia ning jõudis kiiresti kogu maailma lavadele. Tänaseks on "Müügimehe surm" moodne klassika, üks kõige enam mängitud tänapäeva näitemänge. Eestis lavastati "Proovireisija surm" Noorsooteatris 1970. aastal Heino Mandriga peaosas. Eesti Draamateatri lavastuse jaoks tõlkis Peeter Sauter 2005. aasta suvel näidendi uuesti.

Kes on müügimees Willy Loman? Lavastaja Ingo Normet: "Willy Loman on 60aastane mees, kel on raske vahet teha oma unistuste ja reaalsuse, mineviku ja oleviku vahel. Tema ja ta pojad ei suuda olla oma ideaalide tasemel. Willy kõneleb oma surnud vennaga ja mäletab oma üle kolmekümneseid poegi teismelistena. Ta on naljakas ja traagiline, uhke ja alanduv. Willy elab kõikides ühiskondades, igal ajal. Willyt on igaühes meist. Paljud on Willys ära tundnud oma isa. Kui "Müügimehe surmaga" tegeleda, siis selgub proovide käigus, et näidendis on salavedru, mis käivitab puudutamisel mehhanismi, mis mõjub vastupandamatult igas ajas ja kultuuris. Läänemaailmast rääkimata ka Nõukogude Liidus ja Hiinas. American dream on sama mis stalinistlik utoopia. Tegelik elu murrab aga jõhkralt sisse."

Tanel Tomson
ED avalike suhete juht