Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Draamateatris esietendub laupäeval teistmoodi armastuslugu

21.10.2004 13:58

Laupäeval, 23. oktoobril kell 19.00 esietendub Eesti Draamateatri väikeses saalis Edward Albee teistmoodi armastuslugu "Kits" ("Goat or Who is Sylvia").

Lavastaja: Ain Prosa
Kunstnik: Kersti Varrak
Osades: Guido Kangur, Ülle Kaljuste, Rasmus Kaljujärv, Lembit Ulfsak.

Autor, kultusmainega näitekirjanik Edward Albee, on oma viimase teatritüki "Kits" maailma saatnud sõnadega: "Iga tsivilisatsioon (ühiskond) käib tolerantsuse teemaga ümber üsna omavoliliselt. Minu sooviks on, et inimesed vaataksid värske pilguga üle oma isiklikud väärtushinnangud. Millised neist on vettpidavad?"
"Kits" esietendus New Yorgis Golden teatris 10. märtsil aastal 2002 ning Londonis Almeida teatris 22. jaanuaril aastal 2004.
Edward Albee viimases, seni kõige julgemas ja provokatiivsemas näidendis pärast "Kes kardab Virginia Woolfi?", naudib Martin, maailmakuulus arhitekt, ideaalilähedast elu. Martinil on aga saladus, mida on üksinda liiga raske kanda ning ta otsustab pihtida vanale, kuid üllatuseks mitte ustavale sõbrale. Martin tunneb erilist süütunnet - ta peaks tavaarusaama kohaselt end oma pere ja maailma ees süüdi tundma, kuid tema hing on puhas…2000.aastal kirjutatud näidend "Kits" on nauditav mõistujutt, mis rebib päevavalgusesse armastusega seotud, kuid hämarusse peidetud sotsiaalsed tabud.

Kristiina Garancis
ED avalike suhete juht
Tel 6 831 410
Fax 6 831 401
GSM 56 676 369
kristiina@draamateater.ee