Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Draamateatris algas Kivirähki nädal

04.10.2010 20:02

Hiljuti 40-aastaseks saanud Andrus Kivirähk on Eesti Draamateatri jaoks oluline autor. Isegi väga oluline – viimase 16 aasta jooksul on meie lavadele jõudnud 15 Kivirähki enda või tema kaasautorlusega teksti, neist kaks on ta lavale seadnud ise. Ja kohe, juba 10. oktoobril lisandub 16. näidend, „Neegri vabastamine kõrgel kunstilisel tasemel“ Mark Twaini ainetel ja Hendrik Toompere jr-i lavastuses.

Tähistamaks noore klassiku ümmargust tähtpäeva, korraldab Eesti Draamateater Ugala teatri toetusel Andrus Kivirähki nädala, mil Draamateatri lavadel võib seitsmel õhtul näha Kivirähki näidendi põhjal tehtud lavastust. Täna oli nooremal publikul võimalik vaadata Ugala poolt külakostiks toodud lastelavastust „Limpa ja mereröövlid“, homsest võtab teatepulga üle Draamateater ning siis järgnevad üksteisele „Vombat“,  „Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia...“, „Voldemar“, „Eesti matus“, „Aabitsa kukk“ ning uue lavastuse „Neegri vabastamine kõrgel kunstilisel tasemel“ esietendus. Kivirähki nädala ringi tõmbab järgmisel esmaspäeval taas kokku Ugala teater „Helesinise vaguni“ etendusega.

Publikul on võimalik kohtuda ka kirjaniku endaga. Neljapäeval 7. oktoobril kl 17.30 vestleb Draamateatri Maalisaalis Andrus Kivirähkiga Andres Laasik, teatrivaatleja ja kolleeg Eesti Päevalehest. Piletid kohtumisele hinnaga 65 kr on müügil teatri kassas, kodulehel ja Piletimaailma müügipunktides üle Eesti.

Tanel Tomson
ED kommunikatsioonijuht
520 2513