Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Draamateatri teatriuurimuste võistlus gümnaasiuminoortele

04.06.2019 10:47

Eesti Draamateater ja Tartu Ülikooli teatriteaduse õppetool kutsuvad gümnaasiumiõpilasi osalema teatriteemaliste uurimistööde võistlusel!

Teater on küll kaduv kunst, kuid jätab siiski oma nähtamatuid ja nähtavaid jälgi kogukonda, kultuuripilti, ühiskonda tervikuna. Meid huvitab, milliseid teatrijälgi on märganud ja uurida võtnud noored teatrihuvilised – soovime esile tõsta häid leide ja tunnustada süvenejaid!

Tööde saatmise tähtaeg on 15. juuni 2019.
 
Osalemise tingimused:

* Õpilasuurimus on valminud gümnaasiumiastmes ning kaitstud 2018/2019. õppeaastal.

* Uurimuse teema on seotud teatrimaailmaga. Käsitlemiseks võib olla valitud ükskõik milline aspekt teatrikunstist. Sealjuures ei ole žanripiiranguid (võib olla nii sõna-, muusika-, tantsu- kui nukuteatrist) ega ajalisi piire (võib käsitleda nii teatriajalugu kui kaasaega). Sobivaid teemasid on palju – lähtepunktiks võib olla konkreetne teatriorganisatsioon, loominguline isik, teatrikriitika, publik, mõni teatrialane nähtus, teatri ja ühiskonna suhted jpm.

Vormistuses võib järgida nõudeid, mida on esitatud koolis, kus töö on kaitstud.

* Tööd palume saata elektrooniliselt PDF-formaadis aadressil [email protected]. E-kirja palume lisada ka uurimuse koostaja ning juhendaja(te) kontaktandmed.

Teatriuurimuste võistluse žüriis on Tartu Ülikooli teatriteaduse õppetooli ja Draamateatri esindajad. Lugemisel hindame teema põhjendatust, töö eesmärkide ja uurimisülesannete sisukat täitmist, analüüsioskust ning korrektset vormistust.
 
Võistluse tulemused kuulutatakse välja septembris võistluse lõpuüritusel. Parimaid teatriuurijaid ning nende juhendajaid tunnustame auhindadega!

Lisainfo Eesti Draamateatri kodulehelt: http://draamateater.ee/uurimus

Kontakt:
Kairi Kruus
kirjandustoa toimetaja