Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Draamateatri suvelavastuste piletid lähevad müüki

01.05.2008 16:32

1. maist on võimalik osta pileteid Eesti Draamateatri suvelavastustele Viinistul, Keila-Joa mõisas ja Teatriliidu saalis, aga ka augustikuistele külalisetendustele Pärnu Endlas.

Läbi suve, juunis-juulis-augustis-septembris mängib draamateater Viinistu Kumstimuuseumi katlamajas poolaka Bogusław Schaefferi näidendit “Loojang”, mille lavastab Hendrik Toompere. “Loojang” sarnaneb oma olemuselt Draamateatri eelmisele suvelavastusele “Syrrealistid”, kus kunstnikud püüdsid muuta maailma oma näo järgi, ammutades inspiratsiooni vabadusest ja vabameelsusest. Selle suve lavastus “Loojang” toob lisaks kunstnikele mängu ka teadlasi, poliitikuid ja tantsijaid, kes andsid endast parima selleks, et tänane maailm on just selline nagu ta on. "Loojangus" mängivad Jan Uuspõld, Hendrik Toompere, Britta Vahur, Mari-Liis Lill, Merle Palmiste, Harriet Toompere, Ivo Uukkivi, Raimo Pass, Nero Urke (külalisena), Anti Reinthal, Sulev Teppart (külalisena), Lauri Lagle, Kristo Viiding (külalisena), Mihkel Kabel, Ita Ever. "Loojangu" esietendus on 19. juunil.

Keila-Joa mõisas mängib draamateater juunis-juulis Eugene O´Neilli näidendit "Pikk päevatee kaob öösse", mis kahtlemata kuulub psühholoogilise teatri maailmaklassikasse. See on suure ameerika näitekirjaniku peen ja sügav ning samas pastelne ja tundlik pilt ummikusse jooksvatest peresuhetest ning illusioonide koorma all vankuvatest inimestest. Eesti teatrisse jõudis see näidend 1971. aastal, draamateatris mängisid peaosades Aino Talvi ja Kaarel Karm (lavastas Mikk Mikiver). 1984 mängisid Ugalas Mary’t ja Jamesi Leila Säälik ja Enn Kose (lavastas Kaarin Raid), 1994. aastal taas Eesti Draamateatris Ita Ever ja Aarne Üksküla (lavastas Mikk Mikiver). Merle Karusoo käe all sündivas lavastuses on peaosades Ülle Kaljuste ja Ain Lutsepp, teistes osades Tiit Sukk, Märt Avandi ja Pille Lukin (kaks viimast külalistena).

Juuli- ja augustikuus mängib draamateater Teatriliidu saalis teist suvehooaega järjest Jim Ashilevi "Portselansuitsu", ülimalt tundlikku, suhtehabrast ja puudutavat, kuid samas jõuliselt füüsilist Lauri Lagle esmalavastust, kus mängivad Kristo Viiding ja külalistena Maarja Mitt ning Sten Karpov.

Homsest on suvelavastuste piletid saadaval Piletimaailma müügipunktides kõikjal üle Eesti. Eesti Draamateatri kassa on riigipüha tõttu 1. mail suletud, alates 2. maist aga avatud tavapäraselt kl 11-19. Lavastuste "Loojang" ja "Pikk päevatee kaob öösse" piletid maksavad eelmüügist 295 kr, kohapealt 350 kr. "Portselansuitsu" piletid maksavad 150 kr; ISIC, IYTIC, ITIC kaardiga ja pensionäridele 125 kr.

Tanel Tomson
ED kommunikatsioonijuht
52 02 513