Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Draamateatri publikuruumides näitus “Mälupilt”

04.04.2019 14:01

Neljapäeval, 4. aprillil 2019 kell 16.00 avatakse Eesti Draamateatri publikuruumides näitus "Mälupilt", kus on väljas ühe kunstniku eri perioode ja kunstivaldkondi hõlmav looming. Just seetõttu on töödel kaks autorinime – Kaili-Angela Konno ja Angela Soop.
 
Näitus "Mälupilt" räägib mälu petlikust loomusest. Ajast, kohast ja piltidest, mis kuhjuvad me mällu ning mälestustest, mida arvame mäletavat. Eksponeeritud on varasemad suureformaadilised maalid aastatest 1999–2016 ja fotod aastast 2019. Maalid on valitud aastate jooksul toimunud isikunäitustelt. Paljud väljasolevad tööd on eri aegadel ja kohtades näha olnud, kuid ripuvad mälus endiselt kindlas galeriis ja kindlapildiliselt. Mõni maal pole ilmavalgust näinud ligi 20 aastat, seda üllatavam on vaadata neid praeguses ajahetkes ja ebatraditsioonilises paigas. Lisaks mõjub nende taasnägemine kui kohtumine vanade sõbradega, keda mäletad koondkujuna nii ja naasugusena, aga kelle puhul ikka imestad selle üle, mida nüüd päriselt näed. 
 
Fotod seevastu on valminud peaaegu eile. See tähendab praegusel ajahetkel ja kohas, kus neid eksponeeritakse. Maja ennast mäletan varajasest eluajast, kuid nüüd pildistades nägin hoopis midagi tähenduslikumat. Ruum muutub, välised ja sisemised mõjutajad loovad uusi pilte, aga tunne on sama. Need tundepildid, mis valmisid, viivad mind minevikku ja toovad tagasi siia – olevikku. Maalide ja fotode ühenduslüliks on aeg ja koht, kus teosed kokku saavad ning mälu, mis toodab ja muudab mälestusi. 

Kaili-Angela Konno (1970) on sündinud Valgas, lõpetanud Pärnu Sütevaka Hümanitaargümnaasiumi ja 1999. aastal omandanud bakalaureusekraadi Eesti Kunstiakadeemias maalikunsti erialal. Eesti Rahvusringhäälingus ETV stuudiokunstnikuna tegutsev Kaili-Angela Konno tuli esmakordselt oma töödega avalikkuse ette 1997. aastal Tartu noorte kunstnike näitusel ning on sealtpeale on aktiivselt osalenud kunstnike aastanäitusel, erinevate kunstirühmituste väljapanekutes ja grupinäitustel ning korraldanud arvukalt isikunäitusi paljudes Eesti linnades. Ta on kujundanud stuudio saadetele "Terevisioon" (2009), "Prillitoos" (2007), AK (2006), "Vabariigi kodanik", "Revident", "Kes sõidab Pekingisse" (2007), "Foorum" (2005), "Aeg luubis" ja "Välisilm" (2003). 
 
Näitus jääb Draamateatrisse üles kuni maikuu lõpuni.