Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Draamateatri kirjandivõistlus

24.03.2010 13:16

Eesti Draamateater kuulutas 2009. aasta õpetajate päeva paiku välja kirjandivõistluse, et kutsuda keskkoolinoori teatrist mõtlema ja kirjutama.

Kirjandeid lugedes otsiti kirjutajate teatrivaatamisoskust, noore inimese valmisolekut näha ja tõlgendada teatrimärke. Tugevamate tööde autorid oskasid märgata näitleja tööd rolliga, teatrietenduse spetsiifikat ja eripärast märgikeelt, aga ka selle vastuolusid.

Viis võrdse kaaluga peaauhinda võitsid Mare-Elle Fjodorova Jõhvi Gümnaasiumist kirjandiga „Mis mind teatrisse kutsub?“, Grete Tamm Simuna Koolist kirjandiga „Mis mind teatrisse kutsub?“, Mari-Liis Köst kirjandiga „Aeg ja ajalugu lavastuses „Lõputu kohvijoomine“ ja Laura Zirel kirjandiga „Lõputust kohvijoomisest“ – „„Aeg on küps, et alustada, alustada järjekordset ringi“ (Stammgast)“ ning Anette Helene Vijar kirjandiga „Teater ja muusika lavastuses „Sinul on meretäis hirmu““.
Ergutuspreemiad pälvisid Marie Udam ja Eliis Laul Tallinna Mustamäe Gümnaasiumist.

Kõige populaarsemad lavastused kirjutajate hulgas olid Priit Pedajase „Lõputu kohvijoomine“ ja Lauri Lagle „Sinul on meretäis hirmu“.Töid laekus nii etteantud kui enda valitud teemadel, nii Eesti Draamateatri lavastustest kui teatrist üldiselt. Kuigi võistlus oli suunatud eelkõige keskkoolinoortele, olid auhinnatute hulgas ka põhikooli lõpuklasside õpilasi.

Auhinnad antakse üle 25. märtsil etenduse „Sinul on meretäis hirmu“ eel.

Ene Paaver, ED dramaturg

Riina Oruaas, ED toimetaja