Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Draamateatri ja Soome Rahvusteatri ühislavastus “Varumehed” esitati Soome kõige olulisema teatriauhinna nominendiks

20.02.2024 17:40

Viis ehitajakostüümis näitlejat istuvad ja seisavad suurel lumisel rõdul. Tegu on lavastuse "Varumehed" trupiga.

Eesti Draamateatri ja Soome Rahvusteatri ühislavastus "Varumehed/Varamiehet" esitati Soome kõige tähtsama etenduskunstide auhinna Thalia nominendiks, teatas Eesti Draamateater 16. veebruaril 2024.

Thalia auhinda antakse välja 2010. aastast, sellega tunnustatakse lavastust või teatriprojekti, mis tekitab ühiskondlikku debatti, meelitab ligi uusi publikut, on rahvusvaheliselt edukas või muul moel esile tõusnud ning tekitab diskussiooni teatrikunsti tähenduse üle. Aasta teatrisündmus võib olla sõnateatrilavastus, tantsu- või tsirkuselavastus, etenduskunstiprojekt või nende kombinatsioon.

Soome Rahvusteatri ja Eesti Draamateatri koostöös sündinud „Varumehed” esietendus 6. mail 2023 Soome Rahvusteatri suures saalis, Eesti-esietendus toimus 16. septembril 2023 Eesti Draamateatri suures saalis. Lavastus, mille viimased etendused toimusid 2023. aasta sügisel, süüvis rohujuuretasandil Soome ja Eesti tänase ühiskonna karmi tegelikkusse ning andis hääle inimestele, kes teevad Soomes kõiki neid töid, mida soomlased ise ei tee. Lavastuses põimusid huumor kurbusega, kodu- ja pereigatsusega, võõral maal kogetud kõrvalisuse ja ajutisuse tundega.

Näidendi tekst põhineb mahukal dokumentaalsel materjalil, sealhulgas Andra Teede tehtud intervjuudel, „Varumeeste” lavastaja on Aino Kivi.

Pildil lavastuse "Varumehed/Varamiehet" trupp. Foto: Mitro Harkonen