Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Draamateatri ja Linnateatri lavastatud lugemine: “Tants aurukatla ümber”

12.11.2021 14:04

Draamateatri suures saalis tuleb 22. novembril kell 19 lavastatud lugemisele Mats Traadi romaani „Tants aurukatla ümber“ dramatiseering, mille autoriks on Voldemar Panso. Ühekordselt esitamisele tuleva dramatiseeringu toovad lavale Eesti Draamateatri ja Tallinna Linnateatri näitlejad ning Lavakunstikooli 31. lennu üliõpilased. Kesksete tegelaste Taaveti ja Miili osi loevad Rein Oja ja Anu Lamp.

Dramatiseeringu teksti põhjal sündinud 1973. aasta lavastus Draamateatris on saanud legendiks oma eredate vormivõtete ja sisemise taotlusega anda rahvale tagasi ametlikus ideoloogias aastakümneid maha salatud rahvuslik ajalugu ja ajalooteadvus. Toonased kultuuritsensorid mõistsid, et näitlejate mängu tsenseerida pole võimalik, nii keelati lavastuse arvustuste avaldamine ja suretati lavastus välja etenduste arvu järjest vähendades.
Lavastuse alustekstile lisaks loetakse ka tekste ja katkendeid, mis kirjeldavad lavastuse loomislugu ja vastuvõttu. Eesmärk on anda aimu 1973. aastal esietendunud lavastuse stiilist ja atmosfäärist.

Lavastajad Karl Laumets (Vanemuine) ja Anu Lamp (Tallinna Linnateater), kunstnik Kristjan Suits (Tallinna Linnateater), helikujundaja Robert Jürjendal, liikumisjuht Ingmar Jõela.
Loevad Eesti Draamateatri ja Tallinna Linnateatri näitlejad ning Lavakunstikooli 31. lennu üliõpilased.

Lavastatud lugemise kohta lähemalt. 

Piletid saab osta Piletimaailma kodulehelt

Draamateatri kassa
tel 680 5555