Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Draamateater jagas kolleegipreemiaid

02.01.2011 19:50

Aasta eelviimasel päeval võttis Eesti Draamateater traditsioonilisel Antsude peol kokku lõppenud aasta ning jagas kolleegipreemiaid. Tänavune Antsude pidi toimus 12. korda.

Silmapaistva töö eest antavaid kolleegipreemiaid nimetab Draamateater teatri suurkujude (Ants Eskola, Ants Lauter, Ants Jõgi jt) järgi Antsudeks, välja on neid antud 1999. aastast alates.

2010. aasta Antsude laureaadid on:
Käsu-Ants (lavastajapreemia) – Merle Karusoo (lavastused „Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia...“ ja „Panso“).
Naispeaosa Suur Ants – Ita Ever (Violeti rolli eest lavastuses „Augustikuu“).
Meespeaosa Suur Ants – Mait Malmsten (Panso rolli eest lavastuses „Panso“ ja Lopahhini osatäitmise eest lavastuses „Kirsiaed“).

Naiskõrvalosa Väike Ants – Kersti Heinloo (Bubõri naise ja Margareta rolli eest lavastuses „Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia...“ ning Varja rolli eest lavastuses „Kirsiaed“).
Meeskõrvalosa Väike Ants – Raimo Pass (Ennu rolli eest lavastuses „Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia...“, Simeonov-Pištšiku rolli eest lavastuses „Kirsiaed“ ja Neljanda osatäitmise eest lavastuses „Panso“).

Ilu-Antsu preemia vääriliseks hinnati Pille Jänese külalisena tehtud kunstnikutööd lavastustele „Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia...“ ning „Augustikuu“.
Pille Jänes ja Ita Ever on varasematel aastatel kolleegide tunnustuse pälvinud juba kahel korral, Merle Karusoole ja Mait Malmstenile oli tänavune Ants teine, Kersti Heinloo ja Raimo Pass tõusid lavale preemiaklaastahukat vastu võtma esimest korda.

Parimaks tehniliseks töötajaks ehk Asi-Antsuks hääletati jumestaja Küllikki Pert, Abi-Antsuks ehk parimaks teenindustöötajaks valisid kolleegid teatri tehniku Jüri Antsmaa.

Kaval-Antsu tiitli sai teatri juhatuselt teatri 90. juubeliks „Draamateatri kantaadi“ kirjutanud muusikaala juhataja Ardo Ran Varres.

Eesti Draamateatri juhatus tunnustas aasta jooksul enim hõivatud meesnäitlejat Raimo Passi (mängis 136 etendust) ja naisnäitlejat Britta Vahurit (100 etendust)
preemiareisiga.

Fotol Merle Karusoo lavastuse „Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia...“ proovis.

Tanel Tomson
ED kommunikatsioonijuht